Basketbalistky po tragické první půli podlehly i Turkyním

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
30. 7. 2012 20:20
České basketbalistky neuspěly v olympijském turnaji ani ve druhém zápase skupiny A, když podlehly Turecku 57:61
Zklamaná Kateřina Bartoňová
Zklamaná Kateřina Bartoňová | Foto: Reuters

Londýn - České basketbalistky neuspěly v olympijském turnaji ani ve druhém zápase skupiny A, když po Číně podlehly Turecku 57:61.

Prohru s úřadujícími vicemistryněmi Evropy si zavinily Češky v prvních dvou čtvrtinách. V té první zaznamenaly jen osm bodů, v té druhé jich přidaly třináct a v polovině prohrávaly o dvanáct bodů.

"Opět jsme v první čtvrtině nedávali body, trošku jsme se hledali v obraně," řekl kouč Lubor Blažek.

Přestože na konci třetí čtvrtiny basketbalistky dokázaly stáhnout náskok soupeřek na tři body, blíže se až do konce zápasu nedostaly a zaslouženě prohrály.

"Hráli jsme naši hru, družstvo zvedlo hlavu, takhle to mělo být celý zápas," prohlásil o zlepšeném výkonu v druhé půli trenér Blažek.

Kromě špatné koncovky byl hlavní příčinou porážky počet ztrát, kterých udělaly Češky neskutečných dvaadvacet.

K výhře jim nepomohl ani skvělý výkon Jany Veselé, která zaznamenala 19 bodů.

Ve středečním zápase s Chorvatskem tak mají Češky před sebou jasný cíl, pokud chtějí postoupit do čtvrtfinále, musejí s týmem, který také ještě na turnaji nevyhrál, bezpodmínečně zvítězit.

"Samozřejmě je to nepříjemná situace, ale nebudu se vracet k tomu, co bylo. Teď se bude hrát zápas s Chorvatskem a jeden z nás postoupí. Tým musí zvednout hlavu," prohlásil trenér Blažek.

Výsledek:

Skupina A:

Česká republika - Turecko 57:61 (8:13, 21:33, 39:45)

Nejvíce bodů: Veselá 19, Vítečková 11, Elhotová 8, Bartoňová 6 - Yilmazová, Caglarová a Palazogluová po 11, Iveginová 9. Rozhodčí: Estevez (Arg.), Sugurová (Jap.), Abákil (Mar.). Fauly: 16:15. Trestné hody: 15/11 - 18/13. Trojky: 4:6.

Chorvatsko - Čína 58:83 (31:39), USA - Angola 90:38 (41:18).

Skupina B:

Francie - Austrálie 74:70 po prodl. (28:27, 65:65), Rusko - Brazílie 69:59 (31:26), Kanada - Velká Británie 73:65 (36:32).

1. Rusko 2 2 0 127:112 4
2. Francie 2 1 0 147:128 3
3. Kanada 2 1 1 126:123 3
4. Austrálie 2 1 0 144:132 2
5. Velká Británie 2 0 2 123:147 2
6. Brazílie 2 0 2 117:142 2