České curlerky přišly o účast na MS, postoupily ale do elitní divize ME

Aktualizováno 27. 11. 2015 22:53
České curlerky si na mistrovství Evropy vybojovaly postup do elitní divize. Muži v divizi A obsadili deváté místo a na ME putují opačným směrem než ženy. Ani jeden tým nepostoupil na mistrovství světa.
Curling - ilustrační foto
Curling - ilustrační foto | Foto: Reuters

Esbjerg - České družstvo žen vybojovalo na mistrovství Evropy v curlingu postup z nižší divize B mezi elitu. V dánském Esbjergu dnes ale curlerky ve finále "béčka" prohrály s Italkami v nastavení 6:7 a ztratily šanci bojovat o start na mistrovství světa. Světový šampionát si v této sezoně nezahrají ani muži, kteří v divizi A obsadili deváté místo a na ME putují opačným směrem než ženy.

Výběr skipky Anny Kubeškové si postup do divize A zajistil ve čtvrtek výhrou v semifinále nad Lotyšskem 7:5. Ve finále Češky sice v posledním endu srovnali třemi body duel s Itálií na 6:6, ale v dodatečném prohrály.

Finále elitní kategorie obstarají Rusky a Skotky. Mezi muži se o titul utkají Švýcaři a obhájci titulu Švédové, kteří v extra endu porazili do té doby neporažené Nory.