Česká osmnáctka skončila na Hlinkově memoriálu šestá

Aktualizováno 14. 8. 2015 22:02
Česká hokejová osmnáctka skončila na Memoriálu Ivana Hlinky šestá, v duelu o konečné umístění v Břeclavi podlehla Spojeným státům americkým 3:4.
Hokej - ilustrační foto.
Hokej - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Břeclav - Česká hokejová osmnáctka skončila na Memoriálu Ivana Hlinky šestá, v duelu o konečné umístění v Břeclavi podlehla Spojeným státům americkým 3:4. Výběr trenéra Roberta Reichela ztratil zápas mezi 21. a 24. minutou, kdy Američané třemi brankami otočili stav z 0:1 na 3:1.

Češi šli do vedení ve 12. minutě, kdy z levého kruhu prostřelil brankáře Dhillona Najman. Po 31 vteřinách druhé části vyrovnal v přesilové hře Mittelstadt, vzápětí se prosadil po průniku střelou z mezikruží Farmer a po chybě v české rozehrávce v čase 23:48 zvýšil Yamamoto.

Na konci druhé třetiny zkorigoval stav v přesilovce Kristian Reichel. V 43. minutě ale vrátil v početní výhodě pěti proti třem Američanům dvoubrankové vedení opět Yamamoto. Domácí se nevzdali, ale kapitán Zachar dokázal 64 sekund před koncem už jen snížit.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let v Břeclavi a Bratislavě:

Semifinále:

Finsko - Švédsko 1:2 (1:1, 0:0, 0:1), Kanada - Rusko 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0).

O 5. místo:

ČR - USA 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

Branky: 12. Najman, 37. K. Reichel, 59. Zachar - 24. a 43. Yamamoto, 21. Mittelstadt, 23. Farmer.