Česká forma před US Open: Kvitová zazářila, Berdych má krizi

Petra Kvitová a Lukáš Rosol se před US Open naladili turnajovým triumfem. Ostatní čeští tenisté ale zrovna velkou formu nemají. Podívejte se na náš přehled.
Wimbledonská šampionka Petra Kvitová v létě opět čelila tlaku, jestli si poradí se severoamerickým turné lépe než po jejím prvním londýnském triumfu v roce 2011, kdy v Americe vyhoře. Bohužel na turnaji v Montrealu a Cincinnati odehrála dohromady pouze tři zápasy. Až New Haven potvrdil, že je to jeden z oblíbených podniků české tenistky, došla tu potřetí za sebou do finále, podruhé  turnaj vyhrála a dala tím příslib, že na US Open by to nemuselo být tak beznadějné.
Los k nasazené trojce ovšem nebyl úplně přívětivý. Její první soupeřkou je Francouzka Kristina Mladenovicová. Jednadvacetileté tenistce sice v tuto chvíli patří až 73. příčka, ale už byla i ve čtvrté desítce a proti Kvitové má bilanci vyrovnanou 1:1. Naposledy ji na tvrdém povrchu v Paříži 2013 porazila 2:0 na sety.
Přesto by si s prvním kolem měla česká jednička poradit. Tedy podle papírových předpokladů. Horší je to v dalších fázích turnaje. Už v osmifinále by Kvitová mohla narazit na někdejší jedničku Viktorii Azarenkovou, a ve čtvrtfinále může dojít na opakování wimbledonského finále s Eugenií Bouchardovou. Ale to hodně předbíháme.
Už ve 2. kole totiž případně jistojistě narazí na krajanku. Los totiž svedl dohromady Petru Cetkovskou a Kláru Koukalovou. První jmenovaná letos prožívá dobrý rok. Před sezonou byla i kvůli nucené pauze až hluboko ve druhé stovce, ale probila se zpět do té první a nyní už je 62. žena světa. Od červencového triumfu na turnaji ITF v Olomouci ale nikde nehrála.
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 8. 2014 6:00
Kdo číhá na české tenisty v 1. kole US Open. Los nebyl k Čechům úplně přívětivý.

New York - Projděte si v naší galerii, co čeká na české tenisty 1. kole letošního US Open a v jaké formě se nacházejí.