Češi vyhráli smíšenou štafetu na MS v letním biatlonu

21. 8. 2014 16:41
Česká smíšená štafeta potvrdila roli favorita na mistrovství světa v letním biatlonu a s velkým náskokem získala zlatou medaili.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA Eduard Erben

Ťumeň - Česká smíšená štafeta potvrdila roli favorita na mistrovství světa v letním biatlonu a s velkým náskokem získala zlatou medaili. Gabriela Soukalová, Veronika Vítková, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr ovládli v ruské Ťumeni úvodní disciplínu, kterou pořadatelé vyhlásili jako memoriál Václava Fiřtíka.

České kvarteto vyhrálo mixy skoro s dvouminutovým náskokem před Ukrajinou, třetí skončilo Slovinsko. Nejlepší dnes byla i juniorská štafeta ve složení Jessica Jislová, Kristýna Černá, Adam Václavík a Tomáš Vojík.

Do Ruska zamířil nejsilnější možný český výběr se všemi medailisty z olympijských her v Soči přímo z dvoutýdenního soustředění ve slovinské Pokljuce. V oblíbené disciplíně ale potvrdili, že jim svědčí. S výjimkou Šlesingra má zbývající trojice biatlonistů právě ze smíšené štafety olympijské stříbro a bronz z loňského MS v Novém Městě na Moravě.

V pátek jsou na šampionátu na kolečkových lyžích na programu sprinty juniorských kategorií, v sobotu sprinty dospělých a šampionát zakončí v neděli stíhací závody.

Mistrovství světa v letním biatlonu na kolečkových lyžích v Ťumeni (Rusko):

Smíšené štafety - Memoriál Václava Fiřtíka:

1. ČR (Vítková, Soukalová, Šlesingr, Moravec) 1:13:01,1 (0 tr. okruhů + 3 dobíjení), 2. Ukrajina -1:47,8 (0+8), 3. Slovinsko -2:48,7 (2+12).

Junioři: 1. ČR (Jislová, Černá, Václavík, Vojík) 1:20:30,5 (1+16), 2. Rusko -1:26,0 (2+13), 3. Ukrajina -2:43,1 (0+8).