Češi na letním biatlonu válí. Moravec má druhé zlato

23. 8. 2014 15:44
Biatlonová exhibice v Jablonci - Břízkách (Ondřej Moravec)
Biatlonová exhibice v Jablonci - Břízkách (Ondřej Moravec) | Foto: CPA Eduard Erben

Ťumeň (Rusko) - Ondřej Moravec získal na mistrovství světa v letním biatlonu v Rusku ve druhém závodu druhou zlatou medaili.

Ve čtvrtek přispěl k vítězství smíšené štafety a dnes vyhrál sprint na 10 kilometrů. S jedním trestným okruhem na kolečkových lyžích byl nejrychlejší ze 47 startujících a na konto české výpravy přidal už čtvrté zlato.

Moravec, největší česká hvězda biatlonových soutěží na vydařené olympiádě v Soči se třemi cennými kovy, dnes porazil o 6,5 sekundy druhého Michaela Rösche reprezentujícího Belgii. Třetí skončil Slovák Martin Otčenáš. Michal Šlesingr byl pátý a Jaroslav Soukup se třemi chybami při střelbě čtyřiadvacátý.

Z trojice českých žen dopadla nejlépe šestá Jitka Landová, hned za ní sprintovala Veronika Vítková a Gabriela Soukalová své šance pohřbila na střelnici. Minula hned čtyřikrát, i tak obsadila 16. místo. Zlato převzaly za shodný čas Slovinka Teja Gregorinová a Krystyna Palkaová z Polska.

V neděli letní MS v Ťumeni zakončí stíhací závody, Moravec vyběhne jako velký favorit s číslem 1. Dohromady mají čeští senioři i junioři čtyři zlata a jedno stříbro.

Mistrovství světa v letním biatlonu na kolečkových lyžích v Ťumeni (Rusko):

Sprint:

Muži - 10 km: 1. Moravec (ČR) 24:30,8 (1 tr. okruh), 2. Rösch (Belg.) -6,5 (2), 3. Otčenáš (SR) -12,9 (1), ...5. Šlesingr -32,5 (1), 24. Soukup (oba ČR) -2:52,1 (3).

Ženy - 7,5 km: 1. Gregorinová (Slovin.) a Palkaová (Pol.) obě 21:41,2 (1), 3. Tchang Ťia-ling (Čína) -5,3 (1), ...6. Landová -12,8 (1), 7. Vítková -16,4 (1), 16. Soukalová (všechny ČR) -1:00,5 (4).