Celtic vybouchl v Polsku, Sparta asi bude nasazená

30. 7. 2014 22:37
Celtic nezvládl závěr zápasu s Legií Varšava a prohrál 1:4. Před domácí odvetou za týden je téměř rozhodnuto, Sparta se díky tomu stane ve čtvrtém předkole Ligy mistrů nasazeným celkem.
Fotbalisté Sparty porazili Malmö už včera a mají výhodnou pozici do odvety. Teď ale sledují i další zápasy. Jde o to, aby byli nasazeni i ve čtvrtém (posledním) předkole Ligy mistrů. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Sparta Praha se může radovat. Po včerejším zaváhání Borisova je dnes prakticky jisté, že bude v případném 4. předkole Ligy mistrů nasazená a dostane papírově snadnějšího soupeře.

Celtic Glasgow totiž totálně vybouchl v Polsku. S Legií Varšava prohrál 1:4 a před domácí odvetou za týden je praktický rozhodnuto.

V Azerbajdžánu navíc 1:2 s tamním Karabachem prohrál Salcburk a nevítězili ani další soupeři, kteří jsou v tabulce koeficientů před Spartou. APOEL Nikósie remizovala v Helsinkách 2:2 stejně jako Steaua s kazašským Aktobe.

Sparta po včerejší výhře 4:2 nad Malmö má do čtvrtého předkola blíž a k tomu, aby byla nasazena, potřebuje, aby alespoň jeden z favoritů překvapivě vypadl. K tomu je teď blízko Celtic.

Celtic vyhořel v závěru

Celtic přitom v Polsku už v osmé minutě vedl, jenže slibně rozehranou partii v závěru fatálně nezvládl.

Legia ještě do přestávky dvěma góly Radoviče skóre otočila a vstupenku do čtvrtého předkola (a tedy jistotě alespoň účasti v základní skupině Evropské ligy) si zajistila v samotném závěru.

V 84. minutě zvýšil na 3:1 Žyro a euforii domácích v nastaveném čase podtrhl gólem na konečných 4:1 Kosecki. Celtic tak musí v odvetě za týden na domácím hřišti vyhrát minimálně 3:0, chce-li postoupit.

Češi až na Mazucha nehráli

Do dnešních zápasů zasáhl z českých fotbalistů jen Ondřej Mazuch, který v nemistrovské části kvalifikace (ta se Sparty netýká) se svým Dněpropetrovsk uhrál remízu s Kodaní 0:0, i když se Ukrajinci celý zápas snažili útočit.

Mazuch odehrál celý zápas a obdržel i žlutou kartu.

Jen na lavičce zůstal gólman Jan Laštůvka stejně jako další Češi v dnešních zápasech. David Rozehnal nezasáhl do zápasu, v němž jeho Lille porazilo 2:0 Curych a Tomáš Sivok z lavičky přihlížel, jak jeho Besiktas zvítězil 2:1 v Rotterdamu.

Odvety jsou na programu příští týden.

Mistrovská část:

HJK Helsinky - APOEL Nikósie 2:2 (2:0)

Branky: 11. a 45.+1 z pen. Savage - 71. De Vincenti, 74. Sheridan. ČK: 49. Kandji (HJK).

FK Aktobe (Kaz.) - Steaua Bukurešť 2:2 (0:1)

Branky: 58. Korobkin, 88. Arzumanjan - 44. Keserü, 79. Prepelita.

Karabach (Ázerb.) - Salcburk 2:1 (1:0)

Branky: 2. Dias, 86. Reynaldo - 77. Leitgeb. ČK: 42. Teli, 88. Reynaldo - 34. Schwegler.

Ludogorec Razgrad - Partizan Bělehrad 0:0

Aalborg (Dán.) - Dinamo Záhřeb 0:1 (0:0)

Branka: 49. Brozovič.

Maribor - Maccabi Tel-Aviv 1:0 (0:0)

Branka: 90.+5 Bohar.

Legia Varšava - Celtic Glasgow 4:1 (2:1)

Branky: 10. a 36. Radovič, 84. Žyro, 90.+1 Kosecki - 8. McGregor. ČK: 44. Ambrose (Celtic).