Villarreal si vybojoval účast v předkole Ligy mistrů

Aktualizováno 1. 5. 2016 23:05
Radost fotbalistů Villarealu.
Radost fotbalistů Villarealu. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Villarrealu si vítězstvím 2:0 ve Valencii zajistili dvě kola před koncem španělské ligy čtvrté místo a zahrají si kvalifikaci Ligy mistrů. O výhře semifinalisty Evropské ligy, na kterém ve čtvrtfinále ztroskotala pražská Sparta, rozhodli už v prvním poločase Samuel a Adrián.

Villarreal má šestibodový náskok na páté Bilbao, s kterým má lepší vzájemnou bilanci. Athletic dnes porazil Celtu Vigo 2:1 a o bod se posunul před svého soupeře na pozici zajišťující přímou účast v Evropské lize. Hosté prohráli v domácí soutěži po sedmi zápasech a prodloužili bídnou bilanci s Bilbaem, nad kterým v lize nedokázali zvítězit už devětkrát za sebou.

Vigo se sice ve 13. minutě ujalo vedení po gólu Fabiána Orellany, ještě do poločasu však srovnal z penalty nejlepší střelec domácích Aritz Aduriz svým osmnáctým gólem v sezoně. Celtu navíc oslabil Gustavo Cabral, který byl po dvou žlutých kartách v rozpětí pouhých čtyř minut vyloučen, a vítězství Bilbau zajistil dvacet minut před koncem zápasu Raúl García.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:

Bilbao - Vigo 2:1 (38. Aduriz z pen., 73. García - 13. Orellana), Espaňol Barcelona - FC Sevilla 1:0 (52. Caicedo), La Coruňa - Getafe 0:2 (41. León, 85. Vigaray), Valencie - Villarreal 0:2 (14. Samuel, 33. Adrián).