Čechům se kvalifikace nepovedla. Turné začne jen s Koudelkou

27. 12. 2014 18:48
Úvodní závod Turné čtyř můstků bude bez Jakuba Jandy, Jana Matury i Antonína Hájka. Kvalifikací se prokousal jen Roman Koudelka.
Roman Koudelka v Klingethalu
Roman Koudelka v Klingethalu | Foto: ČTK

Oberstdorf - Pouze Roman Koudelka se v neděli představí v úvodním závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu, Jakub Janda, Jan Matura ani Antonín Hájek v dnešní kvalifikaci neuspěli. Druhý muž průběžného pořadí Světového poháru Koudelka, který měl účast předem jistou, kvalifikační skok kvůli silnému protivětru vynechal a v prvním kole tradičního k.o. formátu ho tak čeká těžký soupeř Noriaki Kasai. Japonský veterán byl v kvalifikaci třetí.

Nejlepší výkon v kvalifikaci předvedl Peter Prevc. Slovinský skokan porazil před 8000 diváků výkonem 138,5 metru Gregora Schlierenzauera z Rakouska a za nejdelší skok dne inkasoval prémii 2000 eur (56 tisíc korun). Třetí byl japonský veterán Kasai, který měl stejně jako jeho oba přemožitelé start v závodu na základě průběžného pořadí SP předem jistý.

Z českých skokanů měl k postupu nejblíže Janda, kterého od místa v elitní padesátce dělilo 5,5 bodu. Matura, který Jandu výkonem 112 metrů o metr přeskočil, byl o desetinu bodu horší. Hájek skočil 106,5 metru.