reklama

Čech: Dvě výhry a uvidíme, souhra náhod není vyloučená

Petr Čech věří, že souhra šťastných náhod v závěru kvalifikace není vyloučena. Petr Čech věří, že souhra šťastných náhod v závěru kvalifikace není vyloučena. Foto: CPA

Praha - Šance českých fotbalistů postoupit na mistrovství světa je sice už jen teoretická, ovšem stále žije. Brankář Petr Čech se ale propočty v postupovém boji nehodlá zatěžovat.

Zajímá ho jen to, aby s národním týmem vyhrál na Maltě a v Bulharsku. Teprve pak se dá řešit, jestli to bude na baráž stačit.

"Přemýšlím jen o tom, abychom vyhráli dva zbývající zápasy. Než propočítávat různé kombinace, tak je důležitější soustředit se na naše zápasy," řekl Čech v dnešním rozhovoru s novináři.

Souhra potřebných náhod není vyloučená

Věří, že souhra potřebných výsledků v ostatních skupinách, není vyloučená. "Nedá se říct, že by v kvalifikaci byla nouze o překvapení. Musíme prostě dvakrát vyhrát a uvidíme, jestli to bude stačit. Sice je to jen teorie, ale může to vyjít," dodal Čech.

Mrzí ho, že si tým špatnou efektivitou sám postupové dveře přibouchl. "Byli jsme málo efektivní v koncovce. Ve vyrovnaných zápasech se to projeví. V důležitých momentech jsme si nepomohli využitou šancí. S Bulharskem, Arménií a Itálií jsme mohli získat o sedm bodů více a mohlo to vypadat úplně jinak. Vždy to bylo o jednom vstřeleném gólu," prohlásil.

Po posledním kvalifikačním duelu v Itálii odstoupil trenér Michal Bílek, jehož místo zaujal asistent Josef Pešice. Hráči prý neřeší otázku, kdo bude trenérem národního týmu v následující kvalifikaci.

Za trenéra Vrbu hovoří výsledky, říká Čech

"Důležité je, aby tým vedl někdo, kdo bude úspěšný a bude mít podporu veřejnosti. Trenér Bílek od začátku tu podporu neměl. Třeba ale ještě vybojujeme postup na mistrovství světa a trenér Pešice u týmu zůstane," řekl Čech.

Nejčastěji se spekuluje o tom, že by reprezentaci mohl převzít trenér Plzně Pavel Vrba. "Pod trenérem Vrbou jsem nikdy nehrál, takže těžko soudit. Ale hovoří za něj výsledky. Záleží na něm, jestli by chtěl dennodenní práci vyměnit za reprezentaci," dodal.

Prý vůbec neuvažoval o tom, že by vzhledem k malé naději na postup závěrečné dva zápasy vynechal a soustředil se jen na práci v Chelsea.

"Mluvil jsem s trenérem Pešicem, jak to vidí, co by si přál. Říkal jsem mu, že jsem připravený. Jsou to poslední dva zápasy, které chci vyhrát. Za dobu mého působení v reprezentaci jsem dobrovolně vynechal jen dva zápasy, když jsme měli hodně nabitý program. Teď k tomu nebyl důvod," řekl Čech.

Rosického chápe, v Arsenalu hraje o smlouvu

Chápe však, že kapitán Tomáš Rosický poslechl přání Arsenalu, aby reprezentaci vynechal a neriskoval zranění. "Tomáš hraje o novou smlouvu v Arsenalu a jestli se mu takhle bude dařit, tak ji určitě dostane. Stalo se mu několikrát, že se na repre zranil a vypadl ze sestavy. Proto dokážu pochopit, že chce bojovat o místo v Arsenalu. Pak uvidí, jak se bude cítit a jak mu bude držet zdraví a jestli bude chtít pokračovat v reprezentaci," uvedl Čech, který by měl převzít funkci kapitána.

Malta je sice ve vzájemném utkání outsiderem, ale už není oním fotbalovým trpaslíkem jako v dřívějších letech. "V domácím prostředí hrají sebevědoměji. I Italové se tam s nimi prali. Kdyby Mifsud proměnil penaltu, mohlo to být zajímavé," připomněl Čech výhru Itálie na Maltě 2:0.

Je rád, že tým zůstane po utkání na Maltě a přesune se až na utkání v Sofii. "Může být plus, že odpadne to přelétávání zpět do Prahy. Malťané nám vyšli vstříc a půjčili nám stadion, abychom mohli trénovat. Je to asi poprvé, co se s reprezentací budeme mezi dvěma zápasy soustředit v zahraničí, ale změna prostředí může pomoci," prohlásil Čech.

ČTK, Sport - 8. 10. 2013 18:34

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (blogy@aktualne.cz)

reklama