Fotbalisté Bayernu rozstříleli po Hamburku i Paderborn

21. 2. 2015 17:47
Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v utkání 22. kola německé ligy venku Paderborn 6:0 a navázali na osmibrankovou výhru z předchozího duelu s Hamburkem.
Robert Lewandowski slaví branku v Bundeslize
Robert Lewandowski slaví branku v Bundeslize | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v utkání 22. kola německé ligy venku Paderborn 6:0 a navázali na osmibrankovou výhru z předchozího duelu s Hamburkem. Po dvou brankách si připsali Robben a Lewandowski a před nedělními duely vede bavorský celek o jedenáct bodů. Augsburg zachránil bod z duelu s Leverkusenem v nastavení, kdy na 2:2 vyrovnal brankář Hitz.

Bayern otevřel skóre na hřišti Paderbornu ze své první střely na bránu, když Robben našel přesným pasem Lewandovského. Polský reprezentant se do přestávky trefil ještě jednou, ve skluzu si poradil s Ribéryho přihrávkou a oslavil jubilejní desátý gól v sezoně.

V druhém poločase fauloval Hartherz ve vápně Robbena a ten proměnil nařízený pokutový kop. Domácí navíc dohrávali v deseti a do střeleckých statistik se následně svými trefami zapsali také Ribéry a střídající Weiser, pro nějž to byl první zásah za A-tým Bayernu. Na konečných 6:0 pro úřadujícího mistra upravil znovu Robben a se šestnácti brankami se osamostatnil v čele bundesligové tabulky střelců.

Hitz hrdinou

Do branky Augsburgu se po zranění vrátil Hitz, čisté konto však proti Leverkusenu udržel pouhých osm minut. Drmičovu první střelu vyrazil pouze před sebe a tentýž fotbalista si nakonec připsal čtvrtý gól v tomto ročníku německé ligy.

Šťastnou ruku měl při výběru střídajícího hráče kouč domácích Weinzierl, po přestávce poslal do hry brazilského útočníka Caiubyho a ten se mu odvděčil vyrovnáním a první trefou v sezoně. I jeho protějšek Schmidt však vybral dobře při střídání a hosty zpět do vedení poslal Reinartz.

Hrdinou duelu se však stal Hitz, jenž se v nastavení vydal k pokutovému území soupeře a po rohovém kopu vyrovnal na konečných 2:2. Stal se tak prvním gólmanem od března 2002, jenž dal branku ze hry.

Gebre u remízy

Skóre duelu mezi Schalke a Brémami, za které odehrál celý zápas obránce Theodor Gebre Selassie, otevřel ve prospěch domácích v 61. minutě teprve devatenáctiletý záložník Meyer. Brémy ale potvrdily formu z posledních duelů a v závěru o dělbě bodů rozhodl hlavou Prödl. Werder pošesté v řadě bodoval.

Freiburg s Vladimírem Daridou v sestavě se do vedení nad Hoffenheimem dostal v 26. minutě, Schmid poslal dalekonosný centr na Höhna, jenž vstřelil svůj premiérový bundesligový gól. Domácí ale do šaten s náskokem nešli, o vyrovnání se postaral povedenou střelou Volland a zároveň určil konečný stav 1:1.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Augsburg - Leverkusen 2:2 (59. Caiuby, 90.+4 Hitz - 8. Drmič, 85. Reinartz), Freiburg - Hoffenheim 1:1 (25. Höhn - 39. Volland), Mohuč - Eintracht Frankfurt 3:1 (38. Clemens, 47. Geis, 50. Malli - 35. Aigner), Paderborn - Bayern Mnichov 0:6 (24. a 37. Lewandowski, 63. z pen. a 86. Robben, 72. Ribéry, 78. Weiser), Schalke - Brémy 1:1 (61. Meyer - 90.+2 Prödl), Kolín nad Rýnem - Hannover 1:1 (17. Ujah - 5. Joselu).

1. Bayern Mnichov 22 17 4 1 59:9 55
2. Wolfsburg 21 13 5 3 46:23 44
3. Mönchengladbach 21 10 6 5 28:17 36
4. Schalke 22 10 5 7 32:24 35
5. Augsburg 22 11 2 9 32:29 35
6. Leverkusen 22 8 9 5 36:29 33
7. Hoffenheim 22 8 6 8 34:35 30
8. Brémy 22 8 6 8 36:44 30