Bayern zdolal Herthu, ale Dortmund ještě zabránil oslavě titulu

Aktualizováno 23. 4. 2016 20:40
Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli 2:0 na hřišti čtvrté Herthy, které chyběl zraněný český záložník Vladimír Darida, ale rekordní čtvrtý bundesligový titul za sebou ještě slavit nemohou
Radost fotbalistů Bayernu Mnichov.
Radost fotbalistů Bayernu Mnichov. | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli 2:0 na hřišti čtvrté Herthy, které chyběl zraněný český záložník Vladimír Darida, ale rekordní čtvrtý bundesligový titul za sebou ještě slavit nemohou. Druhý Dortmund totiž zvítězil 3:0 ve Stuttgartu a tři kola před koncem německé soutěže udržel na bavorského lídra sedmibodovou ztrátu.

Bayern se v Berlíně radoval z branek až ve druhém poločase. Tři minuty po pauze otevřel skóre Chilan Vidal a v závěru pojistil vedení Brazilec Douglas Costa. Hertha utrpěla třetí prohru z posledních čtyř zápasů.

Dortmund k vítězství ve Stuttgartu nakročil už v první půli, kdy se trefili Japonec Kagawa a teprve sedmnáctiletý Američan Pulisic. Ve druhé půli se ještě prosadil Armén Mchitarjan, který připravil obě předchozí branky Borussie. Jen na domácí lavičce zůstal český útočník Kliment.

Leverkusen během šesti minut druhé půle otočil duel na stadionu Schalke a po triumfu 3:2 si upevnil třetí pozici. První půle patřila domácím, za které skórovali Choupo-Moting a Sané, navíc Huntelaar předtím neproměnil penaltu. Jenže po přestávce Bayer ožil a mezi 54. a 60. minutou zařídili povedený obrat Brandt, Bellarabi a Hernández. Leverkusen tak protáhl vítěznou ligovou šňůru na šest zápasů.

Poslední Hannover v Ingolstadtu dotáhl dvoubrankovou ztrátu a remízou 2:2 ještě udržel teoretickou šanci na záchranu. Trápící se Wolfsburg doma podlehl 0:2 Augsburgu, prodloužil čekání na bundesligovou výhru na šest utkání a je až desátý.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Německá fotbalová liga - 31. kolo:

Hertha Berlín - Bayern Mnichov 0:2 (48. Vidal, 79. Douglas Costa), Ingolstadt - Hannover 2:2 (10. Morales, 25. Hartmann - 58. Sakai, 82. Kijotake), Kolín nad Rýnem - Darmstadt 4:1 (4. a 35. Modeste, 52. a 75. Risse - 12. Gondorf), Stuttgart - Dortmund 0:3 (21. Kagawa, 45. Pulisic, 56. Mchitarjan), Wolfsburg - Augsburg 0:2 (1. Finnbogason, 57. Altintop), Schalke - Leverkusen 2:3 (14. Choupo-Moting, 29. Sané - 54. Brandt, 56. Bellarabi, 60. Hernández).