Meier hattrickem zajistil Frankfurtu výhru 3:2 nad Wolfsburgem

Aktualizováno 24. 1. 2016 19:42
Wolfsburg navázal na nepovedený závěr podzimu a už popáté za sebou nedosáhl na tři body.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Frankfurt nad Mohanem - Fotbalisté Frankfurtu porazili v 18. kole německé ligy Wolfsburg 3:2. Hattrickem se o výhru Eintrachtu postaral nejlepší střelec minulé sezony Alexander Meier. Wolfsburg navázal na nepovedený závěr podzimu a už popáté za sebou nedosáhl na tři body.

"Vlci" přitom začali dobře a od 25. minuty vedli po gólu bývalého hráče Bayernu Mnichov Danteho. Jenže v druhém poločase začal úřadovat Meier, který za Frankfurt hraje od roku 2004.

Góly v 66. a 73. minutě otočil Meier skóre a ani Schürrleho následná trefa nezajistila hostům body, neboť se třiatřicetiletý domácí forvard prosadil i v třetí minutě nastavení a rozhodčí vzápětí ukončil zápas.

Schalke nevyužilo možnost poskočit na čtvrté místo a s Werderem Brémy prohrálo 1:3. Velkou zásluhu na vítězství hostů měl při jubilejním 300. bundesligovém startu kapitán Fritz, který jeden gól dal a na oba další přihrál.

Na první ligové výhře Brém od 8. listopadu se podílel i obránce Theodor Gebre Selassie, který odehrál celý zápas. Jeho tým zůstal na barážové šestnácté příčce, za Stuttgartem ale zaostává pouze o skóre.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Eintracht Frankfurt - Wolfsburg 3:2 (66., 73. a 90.+3 Meier - 25. Dante, 79. Schürrle), Schalke - Brémy 1:3 (4. Matip - 43. Fritz, 53. Pizarro, 89. Ujah)