Schalke po šesti výhrách padlo s Kolínem, Bayern deklasoval Dortmund

Aktualizováno 4. 10. 2015 19:46
Soupeř Sparty z Evropské ligy, Schalke 04, v nedělním duelu bundesligy doma prohrál s Kolínem nad Rýnem 0:3. Prohrálo po šesti vítězstvích v řadě. Ve večerním šlágru pak Bayern Mnichov porazil Borussii Dortmund 5:1.
Schalke 04 (Franco Di Santo)
Schalke 04 (Franco Di Santo) | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali ve šlágru osmého kola bundesligy Dortmund 5:1 a v čele tabulky už mají sedmibodový náskok na dnešního soupeře. Schalke, které se v základní skupině Evropské ligy utká s pražskou Spartou, prohrálo s Kolínem nad Rýnem 0:3. Skončila mu tak série šesti soutěžních vítězství v řadě.

První dvě vážnější příležitosti Bayernu si vypracoval Costa, gólman Bürki byl však pozorný. Nestačil ale ve 26. minutě na Müllerův pokus a o devět minut později navíc čelil pokutovému kopu, po němž znovu Müller zvýšil. Naději pro hosty vykřesal o minutu později Aubameyang, který se stal prvním hráčem v historii bundesligy, jenž se trefil v každém z prvních osmi kol.

Druhý poločas se ale vydařil mistrovskému Bayernu. Obrovskou formu z posledních zápasů potvrdil i proti svému bývalému týmu Lewandowski, který se prosadil hned dvakrát. Polský reprezentant vyrovnal rekord Christiana i Gerda Müllera, když vstřelil v prvních osmi zápasech sezony 12 branek. V posledních třech kolech navíc Lewandowski dal devět gólů, což se před ním nikomu v bundeslize nepovedlo.

Na konečných 5:1 upravil další bývalý hráč Dortmundu Götze a Borussia musela strávit první porážku v sezoně.

Schalke aktivita nepomohla

Schalke sice bylo střelecky mírně aktivnější než soupeř, své pokusy ale na rozdíl od hostů zužitkovat nedokázalo. Skóre otevřel v závěru poločasu Modeste, který do Kolína před sezonou přestoupil z Hoffenheimu.

V 80. minutě si Gerhardt pohrál s obranou Schalke a zvýšil, o čtyři minuty později zpečetil stav Zoller, který se prosadil po minutě na hřišti. Kolín potvrdil, že se mu v poslední době na Schalke daří: už potřetí za sebou ve vzájemných zápasech naplno bodoval.

Trenér Schalke André Breitenreiter poslal do hry sestavu Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter (78. Höjbjerg), Aogo - Sané (87. Höwedes), Geis, Goretzka (66. Choupo-Moting), Meyer - Di Santo, Huntelaar.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Německá fotbalová liga - 8. kolo:

Schalke - Kolín nad Rýnem 0:3 (45. Modeste, 80. Gerhardt, 84. Zoller), Bayern Mnichov - Dortmund 5:1 (26. a 35. z pen. Müller, 46. a 58. Lewandowski, 66. Götze - 36. Aubameyang), Leverkusen - Augsburg 1:1 (39. Bellarabi - 12. vlastní Leno).