Schalke před zápasem na Spartě zase nevyhrálo

31. 10. 2015 15:04
Fotbalisté Schalke 04, kteří budou příštím soupeřem Sparty v Evropské lize, opět nevyhráli. S Ingolstadtem v bundeslize jen remizovali 1:1 a na vítězství již čekají čtyři zápasy.
Schalke před zápasem se Spartou remizovalo s Ingolstadtem
Schalke před zápasem se Spartou remizovalo s Ingolstadtem | Foto: Reuters

Gelsenkirchen - Fotbalisté Schalke 04 před čtvrtečním zápasem Evropské ligy proti Spartě pouze remizovali v 11. kole německé ligy s nováčkem z Ingolstadtu 1:1. Druhý Dortmund zvítězil 3:1 v Brémách a snížil ztrátu na vedoucí Bayern na pět bodů, pošesté za sebou uspěl Mönchengladbach.

Schalke alespoň bod s Ingolstadtem vybojovalo až zásluhou vyrovnávacího gólu Saného ze 77. minuty. Devatenáctiletý mladík se v této sezoně podílel už na šesti gólech svého mužstva ze 14, nikdo jiný z týmu přitom nepřispěl na více než tři branky.

Schalke hrálo v sestavě: Fährmann - Caicara, Höwedes, Matip, Aogo - Sané, Goretzka (68. Höjbjerg), Kolašinac (46. Chuopo-Moting), Meyer - Di Santo, Huntelaar.

Dortmundu v Brémách vyšel úvod zápasu, v deváté minutě poslal Mchitarjanův centr do sítě Reus. Werder se ale nepoložil a po půlhodině dotlačil míč do sítě Ujah. Vedení Dortmundu vrátil těsně před poločasem Mchitarjan, kterého přesným centrem našel Hummels.

Po přestávce mohl dvakrát zvýšit z obrovských šancí Aubameyang, jenže poprvé přestřelil z malého vápna a podruhé mu míč z brankové čáry vykopl český obránce Gebre Selassie. Třetí gól tak přidal opět Reus, který proměnil Mchitarjanovu přihrávku.

Skvělou formu potvrdila také Borussia Mönchengladbach, která zvítězila na hřišti Herthy Berlín 4:1. Mönchengladbach vyhrál i šesté ligové utkání pod dočasným trenérem Schubertem a po špatném úvodu sezony se dostal už na čtvrté místo.

Velké drama viděli fanoušci v Augsburgu, odkud si nakonec bod za remízu 3:3 odvezla Mohuč. Hosté sice po půlhodině po Mutových trefách vedli už o dvě branky, jenže Augsburg dokázal vyrovnat a po brance Bobadilly z 81. minuty dokonce sám převzal vedení. V nastaveném čase se ale opět trefil Muto a zajistil svému týmu remízu.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Augsburg - Mohuč 3:3 (41. Verhaeg z pen., 50. Ku Ča-čchol, 81. Bobadilla - 18., 30. a 90.+3 Muto), Brémy - Dortmund 1:3 (32. Ujah - 9. a 72. Reus, 44. Mchitarjan), Hertha Berlín - Mönchengladbach 1:4 (80. Baumjohann z pen. - 26. Wendt, 28. Raffael, 54. Xhaka z pen., 90.+1 Nordtveit), Kolín nad Rýnem - Hoffenheim 0:0, Schalke - Ingolstadt 1:1 (77. Sané - 39. Levels), Wolfsburg - Leverkusen 2:1 (34. Bendtner, 77. Draxler - 40. Hernández)