Stuttgart zdolali Darmstadt, Češi jen střídali. Drobný za Hamburk nechytal

1. 11. 2015 17:37
V 11. kole německé bundesligy porazil Stuttgart Darmstadt 2:0, čeští hráči Jan Kliment a Adam Hloušek jen střídali. Jaroslav Drobný za Hamburk ani nenastoupil
Stuttgart se raduje z vítězství nad Darmstadtem
Stuttgart se raduje z vítězství nad Darmstadtem | Foto: Reuters

Berlín - Stuttgart se střídajícími českými fotbalisty Janem Klimentem a Adamem Hlouškem zdolal v 11. kole německé ligy Darmstadt 2:0 a díky třetímu vítězství v sezoně se posunul mimo sestupové příčky.

Dlouho bezbrankový duel rozhodl v 68. minutě Christian Gentner krátce po příchodu Klimenta na trávník. Jeho centr se nečekaně stočil do branky, kde ho usměrnil do sítě při obranném zákroku bek Darmstadtu György Garics. Univerzál Hloušek se dostal na hřiště v 87. minutě, jeho tým pak ubránil náskok a v nastavení ho navíc navýšil Timo Werner.

Nováček Darmstadt přišel o neporazitelnost na hřištích soupeřů, kde v předchozích čtyřech duelech dvakrát vyhrál a dvakrát remizoval. Bez prohry z venkovních hřišť tak už zůstává jen obhájce titulu Bayern Mnichov.

Hamburk bez brankáře Jaroslava Drobného ztratil slibně rozehraný zápas s Hannoverem, nad kterým vedl po brance Michaela Gregoritsche od šesté minuty. Soupeř ale zásluhou penalty Hirošiho Kijotakeho a trefy Salifa Saného po přestávce skóre během osmi minut otočil na konečných 2:1.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Stuttgart - Darmstadt 2:0 (68. vlastní Garics, 90.+4 Werner), Hamburk - Hannover 1:2 (6. Gregoritsch - 59. Kijotake z pen., 67. Sané)