Bayern pokračuje v jízdě za titulem, Dortmund padl

11. 4. 2015 18:00
Bavorský velkoklub si poradil i přes rozsáhlou marodku s Frankfurtem, který porazil 3:0
Borussia Mönchengladbach si v duelu s dortmundskou Borussií snadno poradila
Borussia Mönchengladbach si v duelu s dortmundskou Borussií snadno poradila | Foto: Reuters

Mnichov - Bayern Mnichov vyhrál v 28. kole německé fotbalové ligy nad Frankfurtem 3:0. Vedoucí celek tabulky přitom trápí rozsáhlá marodka, proti Frankfurtu nemohl trenér Guardiola využít největší hvězdy Robbena s Ribérym, zranění jsou také Alaba, Schweinsteiger, Benatia a Martínez. I bez nich byl ovšem Bayern jasně lepší než hosté.

Domácí fanoušky uklidnil krásný gól Lewandowského už po čtvrthodině hry. Poté ovšem polského střelce trápil skvělými zákroky brankář Trapp, který zlikvidoval dvě jeho tutovky i šanci Götzeho. Míč do sítě sice dostal Müller, branka však kvůli ofsajdu neplatila.

Lewandowski se nakonec druhé branky dočkal, v 66. minutě zvýšil dorážkou na rozdíl dvou gólů. Vstřelit mohl i hattrick, jenže proti byla tyč. Potřetí se tak domácí radovali až po Müllerově brance. Po další bezproblémové výhře odskočil mnichovský tým druhému Wolfsburgu na rozdíl 13 bodů.

Gladbach si poradil s Dortmundem

Třetí místo drží Borussia Mönchengladbach, která si připsala další cenný skalp, když doma porazila Dortmund 3:1. Gladbachu pomohl gól Wendta už po 28 sekundách hry. Bylo to už potřetí, co Dortmund v této sezoně inkasoval v první minutě. Druhou branku domácích přidal Raffael po Herrmannově sólu.

Dortmund se po přestávce sice pokoušel dostat do tlaku, ale příliš gólových šancí neměl, naopak Mönchengladbach hrozil z protiútoků. A třetího gólu se dočkal, po rohu se trefil Nordtveit.

Dortmund sice zásluhou Gündogana snížil, ale upravil tím jen konečný výsledek na 1:3. Těšit ho alespoň mohla prohra šestého Augsburgu v Paderbornu. Na pohárovou Evropu tak svěřenci trenéra Kloppa stále ztrácejí šest bodů.

Dařilo se také druhému Wolfsburgu, který ve večerním zápase vyhrál na půdě Hamburgu 2:0. Za domácí tým nastoupil na druhý poločas také Petr Jiráček, brankář Jaroslav Drobný zůstal opět pouze na lavičce.

Šestou ligovou výhru v řadě si připsal Leverkusen. Bayer sice v Mohuči už vedl o tři branky, po dvou pokutových kopech domácího Sota si ovšem zisk tří bodů zkomplikoval. Nakonec ale výhru uhájil a díky tomu odskočil pátému Schalke na rozdíl osmi bodů.

Hráči Schalke pouze remizovali doma s Freiburgem 0:0, a to ještě hostující Schuster neproměnil pokutový kop. Zatímco Pavel Krmaš nastoupil v základní sestavě Freiburgu, Vladimír Darida opět zůstal jen na lavičce.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt 3:0 (15. a 66. Lewandowski, 82. Müller), Mohuč - Leverkusen 2:3 (78. a 90.+1 Soto obě z pen. - 16. Son Hung-min, 60. Kiessling, 73. Calhanoglu), Mönchengladbach - Dortmund 3:1 (1. Wendt, 31. Raffael, 67. Nordtveit - 75. Gündogan), Paderborn - Augsburg 2:1 (48. Kachunga, 60. Lakič - 52. Höjbjerg), SSchalke - Freiburg 0:0, Hamburk - Wolfsburg 0:2 (10. Guilavogui, 73. Caligiuri).

1. Bayern Mnichov 28 22 4 2 74:13 70
2. Wolfsburg 28 18 6 4 62:30 60
3. Mönchengladbach 28 15 8 5 44:22 53
4. Leverkusen 28 14 9 5 52:31 51
5. Schalke 28 11 8 9 37:31 41
6. Augsburg 28 12 3 13 34:36 39
7. Hoffenheim 27 10 7 10 41:42 37
8. Eintracht Frankfurt 28 9 8 11 51:57 35