Hertha přišla o třetí místo, po porážce v Hoffenheimu ji předstihl Leverkusen

Aktualizováno 16. 4. 2016 21:03
Důležitou výhru v boji o záchranu si připsal Werder Brémy, který zdolal 3:2 čtvrtfinalistu Ligy mistrů Wolfsburg.
Robert Lewandowski dal už 26. a 27. branku v této sezoně bundesligy
Robert Lewandowski dal už 26. a 27. branku v této sezoně bundesligy | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Leverkusenu zvítězili v 30. kole německé ligy nad Frankfurtem 3:0 a posunuli se na třetí místo před Herthu Berlín, která podlehla na hřišti Hoffenheimu 1:2.

Bayern Mnichov má po vítězství nad Schalke 3:0 v čele desetibodový náskok před druhým Dortmundem, který hraje v neděli s Hamburkem. Důležitou výhru v boji o záchranu si připsal Werder Brémy, který zdolal 3:2 čtvrtfinalistu Ligy mistrů Wolfsburg.

V dresu Bayernu opět zářil Robert Lewandowski. Polský útočník vstřelil první dvě branky zápasu a v této sezoně dal již 38 soutěžních gólů, což se mu povedlo poprvé v kariéře. Třetí gól Bayernu přidal Arturo Vidal.

Leverkusen potvrdil proti předposlednímu Frankfurtu roli favorita. Po bezbrankovém prvním poločase se v 70. minutě prosadil Kevin Kampl, který přišel na hřiště místo kanonýra Javiera Hernándeze a skóroval volejem hned při prvním kontaktu s míčem. Po něm se trefili ještě Julian Brandt a Karim Bellarabi.

V utkání Hoffenheimu s Herthou se potkali dva čeští reprezentanti. Domácí Pavel Kadeřábek na hřiště přišel v 53. minutě, za hosty odehrál Vladimír Darida 85 minut a odešel z trávníku těsně před rozhodujícím gólem Hoffenheimu. Berlínskému celku se vzdaluje sen o přímém postupu do Ligy mistrů, z posledních tří zápasů Hertha vytěžila jen dva body a inkasovala v nich dohromady devět branek.

Theodor Gebre Selassie přispěl k cennému vítězství Brém, které přesto zůstávají na barážové 16. příčce. První gól Werderu dal z penalty Claudio Pizarro a díky 102. brance v dresu Brém se stal nejlepším klubovým střelcem v bundesligové historii.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Augsburg - Stuttgart 1:0 (36. Finnbogason), Brémy - Wolfsburg 3:2 (32. Pizarro z pen., 64. Bartels, 83. Yatabaré - 36. Guilavogui, 86. Dost), Darmstadt - Ingolstadt 2:0 (51. Rausch, 85. Wagner), Hoffenheim - Hertha Berlín 2:1 (33. Schar, 85. Uth - 26. Stark), Leverkusen - Eintracht Frankfurt 3:0 (70. Kampl, 76. Brandt, 90. Bellarabi), Bayern Mnichov - Schalke 3:0 (54. a 65. Lewandowski, 73. Vidal)