Leverkusen vyhrál 3:0 v Paderbornu a už je v lize čtvrtý

8. 3. 2015 19:53
Fotbalisté Leverkusenu porazili v utkání německé ligy venku Paderborn 3:0 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo o dva body za Mönchengladbach.
Stefan Kiessling (Bayer Leverkusen)
Stefan Kiessling (Bayer Leverkusen) | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Leverkusenu porazili v utkání německé ligy venku Paderborn 3:0 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo o dva body za Mönchengladbach. Dva góly vstřelil korejský útočník Son Hung-Min. Kolín nad Rýnem zvítězil nad Frankfurtem 4:2.

Všechny tři branky duelu mezi Paderbornem a Leverkusenem padly v druhém poločase. V 73. minutě hlavou překonal brankáře Kruseho střídající Papadopoulos. Bývalý hráč Schalke se v bundeslize trefil poprvé od září 2012.

Vedení hostů následně dvěma góly pojistil Son Hung-Min, který s deseti trefami nahradil v čele klubové tabulky střelců Bellarabiho. Paderborn potřetí v řadě prohrál a nachází se na barážové šestnácté pozici.

Kolín nad Rýnem teprve podruhé v sezoně zvítězil na domácím hřišti, s Frankfurtem si poradil poměrem 4:2 a přerušil sérii pěti zápasů bez výhry. Za hosty se dvakrát prosadil Meier a s 18 trefami se posunul do čela tabulky střelců.

Německá fotbalová liga - 24. kolo:

Kolín nad Rýnem - Eintracht Frankfurt 4:2 (28. Deyverson, 72. Risse, 79. Osako, 82. Ujah - 58. a 90.+3 z pen. Meier), Paderborn - Leverkusen 0:3 (84. a 90.+3 Son Hung-Min, 73. Papadopoulos).

1. Bayern Mnichov 24 19 4 1 66:11 61
2. Wolfsburg 24 15 5 4 53:28 50
3. Mönchengladbach 24 11 8 5 33:20 41
4. Leverkusen 24 10 9 5 40:29 39
5. Schalke 24 11 5 8 35:28 38
6. Augsburg 24 12 2 10 33:30 38
7. Hoffenheim 24 9 6 9 37:38 33
8. Brémy 24 9 6 9 40:49 33