Hamburk prohrál a klesl na sestupovou příčku, Brémy zabraly

30. 3. 2014 18:00
Gladbach ztrácí po výhře nad Hamburkem na čtvrtý Leverkusen už jen tři body.
Gladbach ztrácí po výhře nad Hamburkem na čtvrtý Leverkusen už jen tři body. | Foto: Reuters

BerlínFotbalisté Hamburku podlehli v německé lize Mönchengladbachu na jeho hřišti 1:3 a klesli na předposlední, sestupové místo.

Na šestnácté příčce, jež znamená účast v "baráži", jej díky lepšímu skóre vystřídal Stuttgart. Za hosty odehrál závěrečných sedm minut záložník Petr Jiráček.

Werder Brémy zvítězil díky brance z 90. minuty v Hannoveru 2:1. Theo Gebre Selassie nastoupil v dresu hostů na posledních šest minut.

Hamburk chvíli vedl

Pro Hamburk se přitom utkání nevyvíjelo špatně. V 28. minutě vyhrál po přímém kopu Hakana Calhanogla hlavičkový souboj Kamerunec Jacques Zoua a poslal Hamburk do vedení. Jenže chvíli nato zahráli hosté v pokutovém území rukou, nepřesně zahranou penaltu Filipa Daemse gólman René Adler ještě vyrazil, na dorážku belgického obránce už však nestačil.

Ve druhém poločase pak domácí v rozmezí tří minut rozhodli o výhře, když se již počtrnácté v sezoně trefil nejlepší klubový střelec Raffael, pro kterého to byla čtvrtá branka v posledních pěti zápasech. Třetí gól Borrusie pak zakončením rohového kopu na zadní tyči přidal Španěl Álvaro Domínguez. Ten se v dresu Mönchengladbachu trefil v této sezoně poprvé.

Brémám se povedl obrat, Rajtoral nehrál

Velký krok k záchraně udělali fotbalisté Werderu Brémy. Ti sice těsně před koncem poločasu po gólu Szabolcse Husztiho z přímého kopu prohrávali, v 50. minutě ale dokázal vyrovnat Franco Di Santo. Těsně před koncem pak přisoudil Werderu tři body hlavou po rohovém kopu Sebastian Prödl, který skóroval i v minulém kole do sítě Wolfsburgu.

Brémy mají díky výhře před svým soupeřem na dvanáctém místě tříbodový náskok. V dresu Hannoveru zůstal již popáté v řadě jen mezi náhradníky obránce František Rajtoral.