Bulls zastavili Warriors, LeBron a spol. vyhráli i posedmé

28. 1. 2015 8:29
Nejlepší tým NBA nestačil na Chicago a přišel o vítěznou sérii. LeBronův Cleveland porazil Detroit.
LeBron James
LeBron James | Foto: Reuters

New York - Vítězná série basketbalistů Golden State Warriors v domácím prostředí po 19 zápasech skončila. V úterý ji zastavilo Chicago, které v hale nejlepšího celku sezony NBA vyhrálo 113:111 po prodloužení.

Warriors prohráli teprve posedmé v ročníku a podruhé na svém hřišti. Proti Chicagu nezvládli koncovku závěrečné čtvrtiny, i když vedli o bod a 15 vteřin před sirénou získali míč. Nedokázali však překonat soupeřovu vytaženou obranu, o míč zase přišli a Kirk Hinrich poslal trojkou hosty do vedení.

Draymond Green ještě dokázal zařídit prodloužení, v něm ale rozhodl o výhře Bulls přesnou střelou sedm sekund před koncem Derrick Rose. Ten sehrál zvláštní zápas, když si připsal 30 bodů, ale jedinou asistenci, 11 ztrát a 20 neproměněných střeleckých pokusů. Domácí Klay Thompson dal rovněž 30 bodů, jenže střelou v poslední vteřině prodloužení už s nepříznivým stavem nedokázal nic udělat.

Cleveland nabral formu

Kyrie Irving a LeBron James se dohromady postarali o 70 bodů a zařídili Clevelandu výhru v Detroitu 103:95. Cavaliers zvítězili posedmé v řadě, Irving si 38 body vyrovnal sezonní maximum. James přidal 32 bodů a hostům pranic nevadilo, že už se nikdo jiný nedostal do dvouciferných čísel.

"To je výhoda hraní s LeBronem. Víte, že s ním na hřišti se hra více otevře pro zbylé hráče," řekl po utkání Irving, jenž proměnil šest trojek z deseti pokusů.

Poprvé v sezoně třikrát za sebou prohrál Dallas, Mavericks podlehli Memphisu 90:109. Grizzlies ke čtvrté výhře za sebou dovedl Zach Randolph s 22 body a deseti doskoky. Za Dallas nastříleli po 19 bodech Chandler Parsons a Monta Ellis.

Los Angeles Lakers podlehli Washingtonu 92:98 a připsali si devátou prohru v řadě, což je nejdelší černá série klubu od sezony 1993/94. Lakers přitom proti Wizards promrhali vedení o 19 bodů. Vítěze táhl John Wall, který nasbíral 21 bodů, 13 asistencí a devět doskoků a jen těsně nedosáhl na triple-double.

Toronto přehrálo Indianu 104:91 i díky 24 bodům DeMara DeRozana, zmar domácích týmů umocnilo Miami porážkou 102:109 s Milwaukee.

NBA:

Dallas - Memphis 90:109, Detroit - Cleveland 95:103, Golden State - Chicago 111:113 po prodl., Indiana - Toronto 91:104, LA Lakers - Washington 92:98, Miami - Milwaukee 102:109.

4. Utah 45 16 29 35,6
5. Minnesota 44 7 37 15,9