Bryant pomohl Lakers zdolat San Antonio a dohání Jordana

13. 12. 2014 9:25
Trápícím se basketbalistům Los Angeles Lakers se povedlo zaskočit úřadujícího šampiona NBA San Antonio, na jehož palubovce zvítězili 112:110 v prodloužení.
Kobe Bryant.
Kobe Bryant. | Foto: Reuters

New York - Trápícím se basketbalistům Los Angeles Lakers se povedlo zaskočit úřadujícího šampiona NBA San Antonio, na jehož palubovce zvítězili 112:110 v prodloužení. K úspěchu přispěl 22 body Kobe Bryant a už jen osm bodů mu schází k bilanci legendárního Michaela Jordana na třetím místě historické tabulky střelců (32.292).

Bryant proměnil jen sedm z 22 střel z pole a zastínil ho spoluhráč Nick Young, jenž nastřílel 29 bodů. Lakers sice v posledních dvou minutách základní hrací doby prohospodařili devítibodový náskok, ale v závěru prodloužení trefil velmi těžkou trojku Young. Celkem proměnil šest tříbodových pokusů.

V minulých dnech se objevilo video z tréninku, jak Bryant tvrdě kritizuje své spoluhráče, on si to však po utkání obhájil. "Můžete kritizovat styl, jakým vedu spoluhráče, jak chcete. Můžete říkat, že je to nevhodné a tak dál. Ale já to dělám už od střední školy, takový prostě jsem. NBA se hraje kvůli titulům a já jich mám pět, takže to asi nedělám tak špatně," uvedl Bryant.

V historickém pořadí střelců NBA se posunul jeden z lídrů San Antonia Tim Duncan, jenž k 18 doskokům přidal 19 bodů. Na osmnáctém místě žebříčku vystřídal díky 25.197 bodům legendu Lakers Jerryho Westa. V závěru základní hrací doby měl Ducan šanci rozhodnout, ale netrefil.

LeBronova kanonáda byla málo

Ani 41 bodů LeBrona Jamese, jenž vynechal předchozí zápas kvůli bolesti kolen, nestačilo Clevelandu na výhru v New Orleans. Cavaliers nedokázali zastavit ofenzivu Pelicans a ti po výhře 119:114 uštědřili soupeři druhou porážku za sebou. New Orleans dohrávali bez Anthonyho Davise, který ve třetí čtvrtině dostal loktem do hrudníku a ze zápasu odstoupil. Jeho spoluhráči Tyreke Evans a Ryan Anderson nastříleli 31 respektive 30 bodů.

Dvě prodloužení potřebovali hráči Memphisu k udolání trápících se Charlotte 113:107. Grizzlies po většinu druhého poločasu prohrávali, ale v závěru základní hrací doby je zachránil Marc Gasol. Když pak ztráceli i v prvním prodloužení, pomohl trojkou Vince Carter. Druhé prodloužení už ovládl rozehrávač Mike Conley. Memphis prohrál v sezoně doma pouze jeden zápas. Grizzlies táhl s 20 body a 11 doskoky Zach Randolph, hostům nestačilo 28 bodů Kemby Walkera.

Washington po výhře 104:96 ukončil devítizápasovou vítěznou šňůru Los Angeles Clippers. Wizards skvěle zvládli závěr prvního poločasu, dostali se do patnáctibodového vedení a v druhé půli výbornou obranou nepustili soupeře blíže než na osmibodový rozdíl. Bradley Beal pomohl k výhře 29 body.

Bývalý nejužitečnější hráč ligy Derrick Rose se po zdravotních problémech dostává do formy a sezónním maximem 31 body pomohl Chicagu k výhře nad silným Portlandem 115:106. Největší hvězdy Blazers Damian Lillard a LaMarcus Aldridge nastříleli sice po 35 bodech, ale nikdo další se k nim nepřidal.

Po deseti porážkách v řadě zvítězili hráči New Yorku, když zdolali divizního rivala Boston 101:95. Knicks donutili Celtics k 17 ztrátám, velmi špatné střelbě a mohli se po delší době opřít o Carmela Anthonyho. Ten v posledních týdnech laboruje se zraněními, ale tentokrát nastřílel po solidním výkonu 22 bodů. Amare Stoudemire přidal 20 bodů a New York vyhrál venku po 11 porážkách za sebou.

NBA:

Atlanta - Orlando 87:81, Boston - New York 95:101, Brooklyn - Philadelphia 88:70, Chicago - Portland 115:106, Memphis - Charlotte 113:107 po druhém prodl., Minnesota - Oklahoma City 92:111, New Orleans - Cleveland 119:114, Phoenix - Detroit 103:105, San Antonio - LA Lakers 110:112 po prodl., Toronto - Indiana 106:94, Utah - Miami 95:100, Washington - LA Clippers 104:96.

4. Utah 23 6 17 26,1
5. Minnesota 22 5 17 22,7