Brooklyn porazil lídra NBA košem vteřinu před koncem

3. 3. 2015 8:28
Přesnou střelou 1,1 vteřiny před koncem rozhodl rozehrávač Jarrett Jack o výhře basketbalistů Brooklynu nad Golden State 110:108.
Momentka ze zápasu Brooklynu s basketbalisty Golden State.
Momentka ze zápasu Brooklynu s basketbalisty Golden State. | Foto: Reuters

New York  - Přesnou střelou 1,1 vteřiny před koncem rozhodl rozehrávač Jarrett Jack o výhře basketbalistů Brooklynu nad Golden State 110:108. Warriors po těsné porážce přišli o pozici nejlepšího týmu NBA, na které je vystřídala Atlanta.

Brooklyn vedl čtyři minuty před koncem poslední čtvrtiny o 10 bodů, ale Warriors dokázali především díky Stephenu Currymu vyrovnat. Poté si vzal míč Jack, který právě přes Curryho trefil vítěznou střelu.

"Člověk musí být připravený. Nebyl to pro mě vydařený zápas, co se týče střelby. Myslím, že za to mohlo hlavně to, jak jsem naháněl Stephena. Ale je třeba být pořád připravený," řekl Jack, jenž dal celkem devět bodů.

"To je to, co umí. Proměňuje velké střely. Bránil jsem ho nejlépe, jak jsem mohl. Musel to udělat trochu jinak, ale stejně tu střelu proměnil," ocenil soupeře Curry, jenž v závěrečné čtvrtině dal 18 ze svých 26 bodů. V poslední vteřině utkání už nestihl včas vystřelit. Špatný večer prožil Curryho spoluhráč Klay Thompson, který proměnil jen tři ze 17 pokusů z pole a zaznamenal sedm bodů. Za domácí nastřílel 26 bodů Brook Lopez.

Dragič dal za 15 minut 21 bodů

Necelých 15 minut na hřišti stačilo Goranu Dragičovi k tomu, aby 21 body přispěl k výhře Miami 115:98 nad svým bývalým celkem Phoenixem, který ho 19. února vyměnil na Floridu.

Pondělní utkání na palubovce Heat nabídlo tvrdý souboj, v němž padlo pět technických chyb a tři hráči byli vyloučeni. Hostující Markieff Morris musel do šaten po tvrdém faulu na Dragiče, jehož strčil do zad v rychlém protiútoku. Po vzájemné rozmíšce v řecko-římském stylu byli vyloučeni i Hassan Whiteside a Alexej Len.

Střelcem utkání byl domácí nováček Tyler Johnson, který si zlepšil osobní rekord na 26 bodů.

Los Angeles Clippers porazili Minnesotu 110:105. K výhře přispěl Chris Paul 26 body a 14 asistencemi. Hostům nestačil dobrý výkon Rickyho Rubia, který nasbíral triple double za 18 bodů, 12 doskoků a 11 asistencí.

NBA:

Brooklyn - Golden State 110:108, Dallas - New Orleans 102:93, Miami - Phoenix 115:98, Minnesota - LA Clippers 105:110, Philadelphia - Toronto 103:114.

4. Denver 59 20 39 33,9
5. Minnesota 59 13 46 22,0