Sparta díky Hušbauerovi s Duklou nezaváhala

FOTO Sparta na túře oloupila o ligové body Julisku
Sparta v posledním utkání na Julisce v rámci pohárového čtvrtfinále prohrála 1:2, tentokrát ale začala perfektně.
Už ve třetí minutě Matějovský našel u pravé tyče Kadeřábka,...
... jehož střela podél vybíhajícího gólmana Rady se jen tak tak dokutálela až do sítě.
Hosté kontrolovali hru,...
20. 4. 2014 18:52
Fotbalisté Brna díky gólů Aleše Schustera porazili Teplice 1:0. Olomouc jen bezbrankově remizovala s Příbramí.

Praha - Žádný problém neměli fotbalisté Sparty ve 25. kole Gambrinus ligy v malém pražském derby s Duklou, kterou porazili 3:1. V čele soutěže tak mají už třináctibodový náskok před druhou Plzní, která ale má pondělní dohrávku se Slavií k dobru.

Za letenský celek se dvakrát trefil Josef Hušbauer a se čtrnácti góly se posunul do čela tabulky střelců. Skóre otevřel hostující Pavel Kadeřábek, za Duklu v závěru snížil Zbyněk Pospěch.

Jediná trefa Aleše Schustera stačila k tomu, aby fotbalisté Brna porazili ve 25. kole Gambrinus ligy Teplice 1:0. Severočechům se tím znovu vzdálila šance na účast v evropských pohárech. Na třetí Mladou Boleslav ztrácejí sedm a na čtvrtý Liberec dva body.

Olomouc doma jen bezbrankově remizovala s Příbramí, přestože hosté hráli od 77. minuty o deseti.

Kadeřábek skóroval už ve 3. minutě

Sparta v posledním utkání na Julisce v rámci pohárového čtvrtfinále prohrála 1:2, dnes však začala perfektně. Už ve třetí minutě Matějovský našel u pravé tyče Kadeřábka, jehož střela podél vybíhajícího gólmana Rady se jen tak tak dokutálela až do sítě.

Hosté kontrolovali hru a za čtvrt hodinu udeřili podruhé. Záložník Hušbauer zhruba z dvaceti metrů napřáhl a krásně se trefil do horního růžku.

Dukla se k ohrožení soupeřovy branky prakticky nedostávala. Naopak těsně před pauzou Matějovského tvrdou ránu po rohovém kopu s obtížemi vyrazil Rada.

Po přestávce sice Dukla zvýšila aktivitu, Sparta však i nadále zápas s přehledem kontrolovala a po rychlém brejku se dočkala třetí branky. Postaral se o ni v 70. minutě opět Hušbauer, který se tak posunul do čela pořadí ligových střelců o gól před spoluhráče Lafatu.

Domácím se podařilo snížit až patnáct minut před koncem díky chybné rozehrávce brankáře Vaclíka. Pospěch si po střele do prázdné branky připsal dvanáctý gól v sezoně, šlo však už jen o čestný úspěch. Dukla ani na šestý pokus nedokázala Spartu v lize porazit.

Brno v Teplicích hrálo aktivněji

Teplicím se na jaře nevede zdaleka tak jako na podzim, a tak trenér Ščasný před zápasem s Brnem zamíchal se sestavou. Vrátil se do ní obránce Matula, navíc se v ní objevili i dva útočníci. Efekt to ale nepřineslo. Brno potvrzovalo, že na jaře se zvedlo a zlepšilo hlavně defenzivu.

Proti zahuštěnému bloku se domácí prosazovali jen těžko a spíš náhodně. Ve 28. minutě propadl míč ve středu hřiště k Nivaldovi, který znenadání utíkal sám na branku, jenže šance se lekl, zpomalil a pod tlakem dobíhajícího stopera ani nevystřelil. Sedm minut nato se dostal po rohu k nebezpečné hlavičce Jablonský, ale to byl nadlouho poslední zajímavý moment. Příliš nebezpečné nebyly ani brejky Brna.

Po pauze se to změnilo. Brňané přidali na pohybu a hned mohli vést: Skalák se dostal za obranu, jenže neprostřelil vybíhajícího brankáře Grigara. A podobně to vypadalo i ve zbytku poločasu. Domácí se snažili o nápor, jenže se jim vůbec nevedlo, a naopak Brno hrozilo dál a od 70. minuty přitvrzovalo.

Šislerovo sklepnutí hlavou prošlo před teplickou brankou ještě bez efektu, v 76.minutě už ale Brno vedlo. Zavadil napálil přímý kop od rohového praporku tvrdě až na zadní tyč, kde se prosadil hlavou stoper Schuster. Dal svůj první gól v této ligové sezoně. Tepličtí už se na odpověď nezmohli.

Varadi neproměnil sólo

Trenér Sigmy Psotka udělal oproti nepovedenému zápasu v Brně několik změn, ofenziva se ale neprobudila a Olomouc podruhé za sebou neskórovala. Hanáci přitom začali náporem. Ve 24. minutě měl výbornou pozici Schulmeister poté, co centr minul Hájovský, ale hostující zadák Zápotočný střelu olomouckého útočníka do branky nepustil.

Po půlhodině hry běžel sám na Hrušku Varadi, brankář Příbrami ale dokázal zasáhnout, stejně jako proti Nepožitkově dorážce. Ve 37. minutě měla na druhé straně podobnou šanci i Příbram, Zlámal ale Řezníčka vychytal.

Hned z protiútoku zahrozil Schulmeister, v dobré pozici těsně minul. Na druhé straně Hanáky zlobil Řezníček, tentokrát zakončoval volejem po centru Volešáka, ale Zlámal byl opět na místě.

Po přestávce Příbram vyrovnala hru a v první čtvrthodině druhé části se tak Olomouc do šance nedostala. Navrátil pak neprotlačil míč na úplně osamoceného Schulmeistera a z protiútoku odmítl vedení střídající Slepička, který zblízka trefil Zlámala.

Sigma hrála od 77. minuty přesilovku po vyloučení hostujícího Jugase. Trenér Psotka poslal na hřiště další útočníky, ale Příbram dokázala remízu přes optický tlak domácích ubránit. V 90. minutě mohl rozhodnout olomoucký Varadi, sám před prázdnou brankou ale špatně zpracoval míč.

Fotbalová Gambrinus liga - 25. kolo:

FK Teplice - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)

Branka: 76. Schuster. Rozhodčí: Příhoda - Jiřík, Pilný. ŽK: Klimpl (Teplice). Diváci: 5482.

Teplice: Grigar - Matula, Klimpl, Jablonský, Krob - Vondrášek (72. Fenin), Ljevakovič, Vachoušek (55. Bratanovič), Nivaldo - Litsingi, Jindráček. Trenér: Ščasný.

Brno: Doležal - Buchta, Schuster, Pernica, Hyčka - Pašek, Fischer, Zavadil, Šisler (90. Šumbera), Skalák (85. Malík) - Kroupa (73. Janotka) Trenér: Kotal.

Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 0:0

Rozhodčí: Kocourek - Urban, Kříž. ŽK: Škerle - Mišůn, Jugas, Volešák. ČK: 77. Jugas. Diváci: 3583.

Olomouc: Zlámal - Vidlička (86. Rolinc), Dreksa, Škerle, Javůrek - Zahradníček (70. Depetris), Nepožitek (65. Navrátil), Šindelář, Pospíšil, Schulmeister - Varadi. Trenér: Psotka.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn - Pilík, Volešák, Mašán (60. Slepička), Krbeček, Danoski (81. Tarczal)- Řezníček (87. Kraut). Trenér: Čuhel.

Dukla - Sparta 1:3 (0:2)

1. Sparta 25 21 4 0 60:14 67
2. Plzeň 24 16 6 2 54:18 54
3. Mladá Boleslav 25 13 7 5 51:28 46
4. Liberec 25 12 5 8 31:36 41
5. Teplice 25 11 6 8 45:29 39