Brňanky v Eurolize opět padly, utrpěly debakl ve Schiu

20. 11. 2014 23:56
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA Eduard Erben

Schio - Basketbalistky IMOSu Brno prohrály také ve třetím kole Evropské ligy v italském Schiu s domácí Familou 58:87 a se třemi porážkami zůstaly na posledním místě ve skupině B. Svou sérii bez vítězství v soutěži protáhly už na osm zápasů.

"Prohra mě mrzí. Tři čtvrtiny jsme hráli slušný basketbal, dařilo se nám udržet soupeře na rozdílu 10 až 15 bodů. Bohužel ve čtvrté jsme soupeři podlehli 8:23, čímž jsme pokazili celkový výsledek," uvedl trenér Brňanek Jan Bobrovský.

České vicemistryně přitom vstoupily do zápasu slibně - rychle získaly náskok 5:0. Z chvilkového šoku se však domácí basketbalistky rychle vzpamatovaly a hned v první čtvrtině získaly desetibodový náskok, který je nasměroval na vítěznou vlnu.

I když Brňanky ve druhé čtvrtině srovnaly částečně krok, v koncovce stále zaostávaly. Jejich střelecká úspěšnost zůstala na pouhých 32 procentech. Výjimkami byly Ailiová a Smithová, která odehrála celý zápas bez střídání a kromě 13 bodů si připsala i 11 úspěšných doskoků.

V závěrečné čtvrtině už zcela dominovaly hráčky Schia, které se prosazovaly zásluhou 193 cm vysoké americké pivotky Ogwumikeové, jež byla s 22 body nejlepší střelkyní zápasu. "Právě tuto hráčku jsme nedokázali ubránit. Ztrát v poslední čtvrtině jsme měli stejně jako v předcházející části utkání. Navíc se našim oporám už nedařilo v útoku," posteskl si Bobrovský.

Evropská liga basketbalistek - 3. kolo:

Skupina B:

Famila Schio - BK IMOS Brno 87:58 (22:12, 46:34, 64:50)
Nejvíce bodů: Ogwumikeová 22, Sottanaová a Sliškovičová po 14, Macchiová 11 - Smithová 13, Stejskalová 12, Ailiová 11. Fauly: 22:12. Trestné hody: 8/6 - 16/12. Trojky: 5:4. Doskoky: 43:36.

1. Fenerbahce Istanbul 3 3 0 245:193 6
2. Bourges 3 2 1 235:183 5
3. Salamanca 3 2 1 214:186 5
4. Orenburg 3 2 1 193:192 5
5. Kayserispor 3 1 2 227:230 4
6. Schio 3 1 2 219:227 4
7. Energa Toruň 3 1 2 209:219 4
8. Brno 3 0 3 148:260 3