Brémy v derby porazily Hamburk 1:0, rozhodl Di Santo

19. 4. 2015 19:48
Za vítěze odehrál celý zápas reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Brém zvítězili v bundeslize v regionálním derby nad Hamburkem 1:0. Zápas rozhodl v 84. minutě z pokutového kopu Di Santo, s třinácti góly nejlepší střelec Werderu. Za vítěze odehrál celý zápas reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie. Hamburský gólman Jaroslav Drobný a záložník Petr Jiráček utkání sledovali z lavičky.

Fotbalisté Wolfsburgu remizovali se Schalke 1:1 a na vedoucí Bayern ztrácejí už dvanáct bodů. Schalke se posunulo na páté místo, už pět utkání však čeká na výhru

Staronový kouč Hamburku Bruno Labbadia sledoval velkou šanci svého týmu v 28. minutě, kdy maďarský záložník Stieber těsně minul přízemní střelou branku. Na gólové příležitosti spíše chudý zápas rozhodl až v závěru Di Santo, který bezpečně proměnil penaltu nařízenou po Behramiho faulu na Junuzoviče. Švýcarský středopolař byl navíc za zákrok vyloučen.

Brémy po čtyřech zápasech naplno bodovaly a posunuly se na sedmé místo. Hamburk popáté v řadě prohrál a zůstal na dně tabulky.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:

Brémy - Hamburk 1:0 (84. Di Santo z pen.), Wolfsburg - Schalke 1:1 (78. De Bruyne - 53. Sané).

1. Bayern Mnichov 29 23 4 2 76:13 73
2. Wolfsburg 29 18 7 4 63:31 61
3. Leverkusen 29 15 9 5 56:31 54
4. Mönchengladbach 29 15 9 5 44:22 54
5. Schalke 29 11 9 9 38:32 42
6. Augsburg 29 13 3 13 36:37 42
7. Brémy 29 10 8 11 44:57 38
8. Hoffenheim 29 10 7 12 43:47 37