Slováci na Poláky nestačili, favorité se trápili

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
26. 5. 2012 22:25
Soupeři českého týmu v základní skupině ME Poláci porazili v Klagenfurtu Slovensko 1:0.
Radující se hrdina zápasu s Německem Eren Derdiyok.
Radující se hrdina zápasu s Německem Eren Derdiyok. | Foto: Reuters

Hamburk - Fotbalová reprezentace Polska, která bude jedním ze soupeřů českého týmu na blížícím se Euru 2012, porazila v sobotním přípravném duelu Slovensko 1:0.

Pořadatelská země šampionátu měla během zápasu vytrvalou převahu, kterou už v 30. minutě přetavil v jedinou branku zápasu Damien Perquis.

Jedinou vážnější šanci slovenského týmu měl ve druhé půli Marek Čech, ovšem jeho střelu lapil gólman Arsenalu Wojciech Szczesny.

Poláci ve třech letošních přípravných zápasech před Eurem ještě nedostali branku.

Stejně jako dnes totiž porazili v úterý 1:0 Lotyšsko a na konci února sehráli bezbrankovou remízu s Portugalskem.

(Cristiano Ronaldo a spol. mimochodem hráli bez branek i v dnešním duelu s Makedonií.)

Řekové ztratili zápas se Slovinskem

Další soupeř českého týmu ze základní skupiny mistrovství Evropy Řecko jen remizovalo v sobotní přípravě se Slovinskem 1:1.

Jihoevropané dlouho vedli po brance Torosidise, ale v závěru zápasu dokázal skóre srovnat Kurtic.

Brazílie vyškolila Dánsko

Brazilská reprezentace uštědřila před blížícím se Eurem 2012 tvrdou lekci fotbalistům Dánska.

Desátý tým světa, který se ve "skupině smrti" na mistrovství Evropy ve skupině utká s Holandskem, Německem a Portugalskem, v silné sestavě podlehl v podstatě rezervnímu výběru "kanárků" 1:3.

Za Brazílii v sobotu totiž nastoupil v základní sestavě pouze jediný fotbalista, který odehrál za reprezentaci své země více než deset utkání (Thiago Silva). Na výkonu Jihoameričanů to ale znát nebylo.

O všechny branky Brazílie se postaral útočník Porta Hulk, který dvě sám vstřelil a se třetí mu pomohl vlastním gólem Niki Zimling. Za Seveřany kontroval v druhé půli Nicklas Bendtner.

Brazílie vyhrála už šestý mezistátní duel v řadě.

Němci inkasovali pět gólů

Bídně se dnes vedlo i jednomu ze spolufavoritů Eura a dalšímu celku ze "skupiny smrti", tedy týmu Německa, které podlehlo v Basileji Švýcarsku 3:5.

Hlavní hvězdou zápasu se stal domácí Eren Derdiyok, jenž vstřelil hattrick.

Němci letos prohráli už podruhé, v únoru je porazili v Brémách Francouzi 2:1.

Nizozemci nestačili na Bulhary

Porážku si připsal i poslední tým ze "skuipny smrti", tedy Nizozemí, které podlehlo Bulharsku 1:2.

Vicemistři světa sice v utkání soutsiderem vedli po nádherné trefě Robina van persieho, jenže v druhé půli nejprve srovnal Popov a v nastevní otočil z penalty skóre Micanski.

Anglie a Španělé nezaváhali

Dvěma góly v závěru si naopak došli pro vítězství nad Srbskem úřadující evropští i světoví šampioni Španělé, kteří i v kombinované sestavě porazili Srbsko brankami Adriana a Cazorly Srbsko 2:0.

Výhru si připsala také Anglie, která v Oslu porazila domácí Norsko 1:0. Víteznou trefu zaznamenal už v deváté minutě zápas Ashley Young.

Přípravná fotbalová utkání:

Hamburk: Dánsko - Brazílie 1:3 (0:3)

Branky: 71. Bendtner - 8. a 40. Hulk, 13. vlastní Zimling.

Dublin: Irsko - Bosna a Hercegovina 1:0 (0:0)

Branka: 77. Long.

Klagenfurt: Polsko - Slovensko 1:0 (1:0)

Branka: 30. Perquis

St. Gallen: Španělsko - Srbsko 2:0 (0:0)

Branky: 64. Adrián López, 74. Cazorla z pen.

Basilej: Švýcarsko - Německo 5:3 (2:1)

Branky: 21., 23. a 50. Derdiyok, 67. Lichtsteiner, 76. Mehmedi - 45. Hummels, 64. Schürrle, 72. Reus.

Leiría: Portugalsko - Makedonie 0:0

Amsterodam: Nizozemsko - Bulharsko 1:2 (1:0)

Branky: 45. Van Persie - 50. Popov z pen., 90.+3 Micanski.

Salcburk: Finsko - Turecko 3:2 (1:1)

Branky: 19. Eremenko, 73. Pukki, 90. Hetemaj - 21. a 54. Yilmaz Burak.

Kufstein: Řecko - Slovinsko 1:1 (1:0)

Branky: 8. Torosidis - 87. Kurtič. ČK: 90.+2 Kone (Řecko).

Oslo: Norsko - Anglie 0:1 (0:1)