Boulařka Sudová byla na SP v Calgary pátá

3. 1. 2015 23:33
Akrobatická lyžařka Nikola Sudová postoupila do dnešního závodu Světového poháru v jízdě v boulích v Calgary z pátého místa.
Nikola Sudová
Nikola Sudová | Foto: Reuters

Calgary (Kanada) - Akrobatická lyžařka Nikola Sudová v sobotním závodu Světového poháru v jízdě v boulích v Calgary skončila pátá. V dvoukolovém finále pro nejlepších 16 závodnic tak udržela stejnou příčku z kvalifikace.

Dvaatřicetiletá Sudová tím vylepšila své umístění z úvodního závodu sezony v Ruce. Ve Finsku byla v prosinci v duální jízdě dvaadvacátá.

Česká lyžařka byla v Calgary pátá už v kvalifikaci a po první finálové jízdě figurovala dokonce na čtvrté příčce. V superfinále pro nejlepší šestici závodnic ji však předstihla ještě domácí Andi Naudeová. Zvítězila americká hvězda Hannah Kearneyová před kanadskými sestrami Chloe a Justine Dufourovými-Lapointeovými.

Olympijská vítězka z Vancouveru a dvojnásobná mistryně světa Kearneyová si připsala 43. triumf v SP v kariéře a vede průběžné pořadí. Sudová je desátá. "Doufám, že se prokoušu trochu výš a že už nebudu mít tak vysoké číslo. Teď nás čekají dva závody v americkém Deer Valley, tam se těším, i když je to relativně těžký kopec. Ale tady mě to bavilo a měla jsem z lyžování radost a to je důležitý," uvedla Sudová na webu lyžařského svazu.

Především ranní kvalifikaci v Calgary provázel silný mráz. "Ráno minus dvacet, na větru pětadvacet, rozhýbat nohy bylo docela umění. Takže kvalifikace byla opatrná. Finálová jízda byla asi nejlepší, povedl se mi horní skok. Ale v superfinálové se mi zase povedlo skočit D-spin a odjet z něj v normálním čase srovnatelném s ostatníma holkama," komentovala své jízdy nejstarší závodnice v seriálu.

"Dost lidí, co mi přišli gratulovat, říkalo, že na tak starou ženskou to není špatný," uvedla se smíchem Sudová.

SP v akrobatickém lyžování v Calgary - jízda v boulích:

Muži: 1. Kingsbury 85,78, 2. Pouliot-Cavanagh (oba Kan.) 82,92, 3. Endo (Jap.) 82,47.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 9 závodů): 1. Endo 140, 2. Kingsbury 129, 3. Benna (Fr.) 105.

Ženy: 1. Kearneyová (USA) 83,76, 2. Ch. Dufourová-Lapointeová 82,45, 3. J. Dufourová-Lapointeová (obě Kan.) 80,93, ...5. Sudová (ČR) 77,36.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 9 závodů): 1. Kearneyová 160, 2. Ch. Dufourová-Lapointeová 160, 3. J. Dufourová-Lapointeová 105, ...10. Sudová 54.