United vyloupili Arsenal, Chelsea vede už o sedm bodů

22. 11. 2014 18:06
Fotbalisté Chelsea bez brankáře Petra Čecha zdolali West Bromwich 2:0 a pokračují v suverénním vstupu do anglické ligy.
Arsenal se proti United zvedl až v závěru zápasu
Arsenal se proti United zvedl až v závěru zápasu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea bez brankáře Petra Čecha zdolali West Bromwich 2:0 a pokračují v suverénním vstupu do anglické ligy. Tabulku vedou průběžně o sedm bodů před Southamptonem, který odehraje svůj duel 12. kola s Aston Villou v pondělí.

Manchester United porazil ve šlágru kola Arsenal 2:1 a posunul se na čtvrté místo.

Chelsea si výhru zajistila už během prvních pětadvaceti minut. Nejprve se prosadil kanonýr Diego Costa a stal se po Micku Quinnovi a Papissovi Cissém třetím hráčem, kterému se podařilo dát víc než deset branek ve svých úvodních deseti zápasech v Premier League.

Druhý gól "Blues" obstaral ve 25. minutě Eden Hazard a udržení příznivého výsledku navíc ještě usnadnil domácím vyloučením záložník Albionu Claudio Yacob po zákroku na Costu.

Větší potíže měl v cestě za třemi body Manchester City, protože obhájce titulu prohrával se Swansea po gólu někdejšího sparťanského útočníka Wilfrieda Bonyho už v deváté minutě. Za deset minut však srovnal Stevan Jovetič a v 62. minutě otočil na konečných 2:1 Yaya Touré.

Pátou výhru za sebou si připsal Newcastle, kterému stačila na vítězství nad Queens Parkem branka Moussy Sissoka ze 78. minuty. Newcastle ze čtvrté příčky odsunul West Ham, jehož pětizápasová série bez porážky skončila po prohře 1:2 v Liverpoolu s Evertonem.

Arsenal prožil pětiminutovku hrůzy

Dlouho bezbrankový duel na Emirates Stadium rozhodla pětiminutovka hrůzy pro Arsenal. Hřiště nejprve opustil zraněný Jack Wilshere a vzápětí přišel první gól. Obránce Kieran Gibbs se při odvracení centru srazil s brankářem Wojciechem Szczesným a než se stačil zvednout, tečoval střelu soupeře do vlastní sítě.

Kvůli zranění po srážce s Gibbsem navíc musel Szczesny odstoupit a jeho náhradník Emiliano Martínez poté také jednou inkasoval. Pět minut před koncem zakončil parádní bleskový protiútok po asistenci Ángela Di Maríi útočník Wayne Rooney a zvýšil.

Arsenal stihl už jen zkorigovat skóre zásluhou trefy Oliviera Girouda z páté minuty nervózního osmiminutového nastavení. Český záložník Arsenalu Tomáš Rosický strávil duel jen mezi náhradníky.

Pátou výhru za sebou si připsal Newcastle, kterému stačila na vítězství nad Queens Parkem branka Moussy Sissoka ze 78. minuty. O čtvrtou příčku přišel West Ham, jehož pětizápasová série bez porážky skončila po prohře 1:2 v Liverpoolu s Evertonem.

Anglická fotbalová liga - 12. kolo:

Chelsea - West Bromwich 2:0 (11. Costa, 25. Hazard), Everton - West Ham United 2:1 (26. Lukaku, 74. Osman - 56. Zárate), Leicester - Sunderland 0:0, Manchester City - Swansea 2:1 (19. Jovetič, 62. Y. Touré - 9. Bony), Newcastle - QPR 1:0 (78. Sissoko), Stoke - Burnley 1:2 (33. Walters - 12. a 14. Ings), Arsenal - Manchester United 1:2 (90.+5 Giroud - 56. vlastní Gibbs, 85. Rooney).

1. Chelsea 12 10 2 0 30:11 32
2. Southampton 11 8 1 2 23:5 25
3. Manchester City 12 7 3 2 24:13 24
4. Manchester United 12 5 4 3 19:15 19
5. Newcastle 12 5 4 3 14:15 19
6. West Ham United 12 5 3 4 20:16 18
7. Swansea 12 5 3 4 16:13 18
8. Arsenal 12 4 5 3 20:15 17