Boleslav porazila Slovácko a je čtvrtá

21. 11. 2014 22:16
Mladá Boleslav porazila v předehrávce 15. kola Synot ligy Slovácko 2:0 a s 23 body je čtvrtá.
Mladá Boleslav je po předehrávce 15. kola čtvrtá
Mladá Boleslav je po předehrávce 15. kola čtvrtá | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Šestou výhru z osmi domácích utkání zaznamenali v předehrávce 15. kola Synot ligy fotbalisté Mladé Boleslavi, když porazili Slovácko už počtvrté za sebou stejným výsledkem 2:0.

Obě branky vstřelili ve druhém poločase. V 55. minutě otevřel skóre Tomáš Wágner, v 76. minutě přidal pojistku Michal Ďuriš.

Středočeši se tak s 23 body posunuli na čtvrtou příčku, Slovácko je osmé.

Úvod bez pořádných šancí

Oba soupeři postrádali několik hráčů. Přetrvávající problémy se zády nepustily do hry kanonýra Slovácka Doška, jehož znovu zastoupil Dočekal. Domácím ze zdravotních a disciplinárních důvodů chyběli obránci Smejkal, Rosa, Bartl a Kysela, takže poprvé dostal v lize příležitost Geissler. Boleslav začala aktivně, v úvodu to zkoušela hlavně po křídlech, ale několik centrů Skaláka hostující obrana odvrátila. Vyložené šance scházely a Středočeši často zakončovali z dálky. Ščuk však dvakrát ze střední vzdálenosti minul.

Hrušku výrazněji ohrozil až po půl hodině hry Dočekal, jenže hlavou také přestřelil. V nadějnější pozici byl pět minut před pauzou Kerbr, ale na hranici šestnáctky nevyužil volný prostor a netrefil branku. První poločas zakončil aktivní Skalák, jeho centr ovšem Ďuriš nedokázal dorazit u zadní tyče.

Tyč a hned pak gól

Druhý poločas začal nadějnou pozicí Valenty, jehož pokus brankář Hruška vytáhl na roh. Pak byl hodně vidět Wágner. V 54. minutě boleslavský útočník nejprve trefil tyč a z následného rohu o minutu později hlavou otevřel skóre a připsal si šestý ligový zásah v sezoně.

Druhý gól mohl přidat Wágner o deset minut později, ale tentokrát jeho střelu ze dvanácti metrů Heča reflexivně vyrazil. Díky mnoha standardním situacím měli nadále převahu domácí a v 76. minutě využili další roh, když Ďurišova hlavička obloučkem zapadla k tyči.

Závěrečných pět minut Slovácko muselo dohrát v deseti, protože se mu po trojím střídání zranil Valenta. Boleslav tak doma vyhrála šesté z osmi ligových duelů v tomto ročníku.

15. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:0 (0:0)
Branky: 55. Wágner, 76. Ďuriš. Rozhodčí: Hrubeš - J. Paták, Peřina. ŽK: Bořil - Valenta, Hlúpik, Havlík. Diváci: 1827.

M. Boleslav: Hruška - Geissler, Navrátil, Hůlka, Bořil - Ščuk (90. M. Vukadinovič), Tavares - Skalák (87. Mehanovič), Magera (72. Lalkovič), Ďuriš - Wágner. Trenér: K. Jarolím.
Slovácko: Heča - Kuncl, Břečka, T. Rada, Reinberk (82. Košút) - Šumulikoski - Diviš, Valenta, Trávník (68. Havlík), Kerbr - Dočekal (62. Hlúpik). Trenér: Habanec.

1. Plzeň 14 10 2 2 29:10 32
2. Sparta 14 10 1 3 20:7 31
3. Jablonec 14 9 3 2 27:11 30
4. Mladá Boleslav 15 7 2 6 19:12 23
5. Ostrava 14 6 3 5 11:18 21
6. Dukla 14 5 5 4 18:21 20