Boleslav gólem Tavarese porazila Bohemians

31. 10. 2014 22:11
Mladá Boleslav porazila v předehrávce 13. kola Synot ligy Bohemians Praha 1905 1:0.
Mladá Boleslav se udržuje v boji o evropské poháry
Mladá Boleslav se udržuje v boji o evropské poháry | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v předehráve 13. kola Synot ligy svého souseda v tabulce Bohemians Praha 1905 1:0 a s dvaceti body se posunuli na čtvrtou příčku. Naopak Pražané v nejvyšší soutěži nebodovali potřetí za sebou.

Jediný gól zápasu vstřelil po půlhodině hry Mickael Tavares.

Lépe začali hosté, trefila se však Boleslav

Na začátku zápasu byli nebezpečnější hostující Bohemians. V sedmé minutě jim mohl zajistit vedení Bratanovič, ale jeho sólo zakončené střelou na vzdálenější tyč gólman Hruška vyrazil. Tentýž hráč ohrozil jeho bránu i v 27. minutě po Mikušově dlouhé přihrávce, proti které nejprve boleslavský gólman vyběhl, ale pak si cestu rozmyslel a Bratanovič z ostrého úhlu přestřelil.

Středočeši otevřeli skóre z nenápadné akce po půlhodině hry. Tavares si naskočil na Bartlovu standardku, hlavou prostřelil brankáře Švengera a po 221 minutách utnul boleslavskou sérii bez gólu. Francouzský středopolař se v české lize trefil po šesti letech, naposledy ještě za Slavii skóroval proti Spartě. Náskok svěřence trenéra Jarolíma uklidnil. I ve zbytku prvního poločasu měli územní převahu, Ščuk v nadějné pozici nepotrestal Csehovu chybu při rozehrávce.

Bohemians už vážněji nezahrozili

V podobném tónu nastoupili domácí i po přestávce. Hned zkraje druhého poločasu byl nebezpečný Bartův centr i následný roh, po němž Švenger musel vyboxovat míč před Ščukem. Kouč Bohemians Pivarník po hodině hry zareagoval na nepříznivý vývoj střídáním. Nepříliš výrazného Mikuše nahradil Lietava a hosté se čím dál více dostávali do hry, zatímco na boleslavský tým se místy snášela nespokojenost necelých tří tisíc diváků.

Výraznější šance však scházely, s Radovou ránou doprostřed branky Hruška neměl problém. V bojovném závěru se už nic důležitého nestalo. Mladá Boleslav tak doma porazila "klokany" v pátém z šesti utkání v nejvyšší soutěži.

Fotbalová Synot liga - 13. kolo:

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)
Branka: 30. Tavares. Rozhodčí: L. Kovařík - Blažej, Urban. ŽK: Skalák, Tavares - Bratanovič, Krch. Diváci: 2708.

Mladá Boleslav: Hruška - J. Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil - Skalák, Ščuk, Tavares, Bartl (80. Zahustel) - Ďuriš (73. Šisler), Magera (71. Wágner). Trenér: K. Jarolím.
Bohemians: Švenger - Pauschek, Cseh, Krch, Šírl - Moravec, Jindřišek, J. Rada, Mosquera - Bratanovič - Mikuš (59. Lietava). Trenér: Pivarník.

1. Plzeň 12 9 2 1 26:8 29
2. Sparta 12 9 1 2 18:5 28
3. Jablonec 12 7 3 2 25:11 24
4. Mladá Boleslav 13 6 2 5 17:11 20
5. Ostrava 12 5 3 4 9:16 18
6. Teplice 12 4 5 3 20:14 17