Bohemka porazila Teplice, na záchranu ztrácí bod

11. 4. 2014 22:09
Bohemians Praha 1905 porazili v předehrávce 24. kola Gambrinus ligy Teplice 3:1.
Bohemians stále drží velkou šanci na záchranu
Bohemians stále drží velkou šanci na záchranu | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Zachraňující se Bohemians Praha 1905 porazili v předehrávce 24. kola Gambrinus ligy o poháry bojující Teplice 3:1 a přiblížili nesestupovému čtrnáctému místu na jediný bod.

To Teplice promarnili možnost posunout se na třetí místo.

Skóre zápasu přitom otevřel ve 38. minutě hostující Fenin. Domácím se však povedlo výsledek otočit. Na konci první půle vyrovnal Jindřišek a ve druhém poločase obrat dokonali Nerad s Horou.

Ofenzivnější Bohemce se povedl obrat

Ďolíček viděl od úvodu ofenzivně laděné střetnutí, v němž si jako první vypracovali gólovku hosté. Jenže Salami v sólovém úniku selhal. Uspěl až ve 38. minutě Fenin, který pobýval na hřišti místo vystřídaného Salamiho pouhé tři minuty. Teplický navrátilec hlavou usměrnil Jindráčkův centr a hosté vedli 1:0.

Domácí však záhy vyrovnali. Přesně zakrouceným přímým kopem se blýskl Jindříšek. Po přestávce domácí ještě víc šlápli na plyn, ale Kuligova rána mířila těsně vedle a Bartek trefil jen Grigara.

V 64. minutě se už Pražané z druhé trefy radovali. Únik po pravé straně zužitkoval Nerad. Čtvrt hodiny před koncem přetavili klokani svou převahu v pojišťovací gól. Centr Hoška uklidil do sítě Hora.

24. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 3:1 (1:1)
Branky: 43. Jindřišek, 64. Nerad, 75. Hora - 38. Fenin. Rozhodčí: Proske - Nádvorník, Gallo. ŽK: Rada, Pauschek, Jindřišek - Klimpl, Grigar, Hošek. Diváci: 3912.

Bohemians 1905: Berkovec - Pauschek, Brabec, Krch, Kalina - Jindřišek - Hora (90. Budínský), Nerad (85. Růžička), Rada, Bartek - Lietava (72. Jeremenko). Trenér: Klusáček.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Klimpl, Jablonský, Hošek - Ljevakovič - Litsingi, Jindráček, Vachoušek (71. Vůch), Nivaldo - Salami (35. Fenin). Trenér: Ščasný.

1. Sparta 23 19 4 0 54:13 61
2. Plzeň 23 16 5 2 53:17 53
3. Mladá Boleslav 23 11 7 5 43:25 40
4. Teplice 24 11 6 7 45:28 39
5. Liberec 23 11 5 7 28:32 38
6. Dukla 23 8 7 8 25:26 31