Bláznivý tah Ocelářů. Odvolali brankáře už ve druhé třetině

Adam Sušovský Adam Sušovský
2. 4. 2015 6:43
Třinec na Spartě zdramatizoval semifinále nečekaným tahem. Za stavu 0:2 odvolal brankáře už ve druhé třetině a v přesilovce 5 na 3 vstřelil kontaktní gól.
Třinečtí trenéři odvolali gólmana Hrubce na konci druhé třetiny. A tah jim vyšel. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Sázka na jednu kartu jim vyšla, Třinec se pustil do obrovského rizika, díky kterému pořádně zdramatizoval zápas. Oceláři na Spartě prohrávali 0:2 a už ve druhé třetině odvolali brankáře, aby si zdvojnásobili přesilovku 4 na 3. A dali gól!

"Měl jsem takový pocit, že to můžeme zkusit. Prohrávali jsme a soupeř nám toho moc nedovolil. Tak jsme vsadili na jednu kartu. Mohli jsme inkasovat a to už by bylo po zápase, ale vyšlo nám to. A pak to bylo vyrovnané utkání," prohlásil po utkání Václav Varaďa, který ze střídačky celou akci spontánně inicioval.

Třinec šokoval jako v Hradci

Třinci obdivuhodný a obrovsky riskantní krok vyšel a zápas tím získal nový náboj, k vítězství však gól Jakuba Klepiše Ocelářům nestačil. Sparta totiž i tak porazila Třinec 4:1 a snížila stav semifinále na 1:2. Ve čtvrtek se v Holešovicích hraje odveta.

Oceláři už takhle brzy letos brankáře odvolali jednou. V základní části v Hradci Králové šokovali, když tak učinili při vlastním vedení 1:0, aby si vylepšili přesilovku pět na tři. Trenéři to tehdy vysvětlovali tím, že si to chtěli vyzkoušet, až to jednou bude třeba.

Ta chvíle přišla teď, přesto prý podle Varadi o nacvičenou akci ani tentokrát nešlo. "Kluci to sehráli spontánně. V takové přesilovce a ještě s otevřenou kasou se toho moc nedá natrénovat. Byl to velký risk, ale dostal nás do hry," řekl Varaďa.

Rolinek: Můj gól, gólman nic neviděl

Od modré čáry propálil Filipa Novotného Jakub Klepiš, nejblíže tomu byl kapitán Sparty Tomáš Rolinek, který byl jedním ze tří mužů, který v nestandardní chvíli na ledě výhodu Třince bránil.

"Beru to na sebe. Tu střelu jsem mohl zblokovat, gólman přes mě nic neviděl," přiznal Rolinek, který se hned poté zapojil do rvačky, kterou vyvolal Hrňa, když dorážel do gólmana Novotného, i když puk i bez jeho přičinění prošel mezi betony do brány.

Rolinek skolil Plíhala, ale nic za tím nehledal - rozhovor s ním čtěte ZDE

"Nemohli jsme se až do té doby přes pozornou obranu Sparty dostat do šancí, tak jsme zkusili tohle a vyšlo to. Byl to kontaktní gól a měli jsme pak i další šance, ale nespadlo nám to tam," litoval kapitán Ocelářů Klesla.