reklama

Rosický i Čech byli u lékaře. Dal jim naději

Tomáš Rosický děkuje fanouškům na konci poločasu během utkání Řecko - Česká republika v základní skupině A na Euru 2012. Tomáš Rosický děkuje fanouškům na konci poločasu během utkání Řecko - Česká republika v základní skupině A na Euru 2012. Foto: Eduard Erben

Vratislav - Tomáš Rosický a Petr Čech patrně budou moci na fotbalovém mistrovství Evropy nastoupit do sobotního klíčového duelu s Polskem.

Zranění, která si odnesli z úterního zápasu s Řeckem (2:1), se totiž neukázala jako příliš vážná.

"Budeme pokračovat v intenzivní léčbě a u obou existují slušné šance, že se dobereme stavu, kdy budou moci hrát. Odhadl bych to tak na 75 procent ku 25 ve prospěch, že nastoupí," řekl ve středu týmový lékař Petr Krejčí.

Rosického trápí achilovka, Čecha rameno

Klíčoví muži českého týmu se zranili v zápase s Řeckem. Tomáš Rosický kvůli problémům s achillovou šlachou střídal už o poločase, Petr Čech utkání i přes bolesti ramene dochytal.

Oba tak místo středečního dopoledního tréninku české reprezentace zamířili na vyšetření do vratislavské nemocnice.

A to podle týmového lékaře Petra Krejčího ukázalo, že by se mohli do sobotního utkání uzdravit tak, aby do zápasu mohli naskočit.

"U Rosického se neprokázalo žádné postižení achillovy šlachy, žádná ruptura ani otok. Zřejmě šlo o přetížení. U Čecha to je podobné," tvrdí Krejčí.

Připraveni jsou Kolář, Drobný i Laštůvka

"Udělal jsem ostrý pohyb a najednou jsem ucítil achillovku. Pak jsem hrál v podstatě na jedné noze, abych dohrál alespoň ten poločas," popsal v úterý jednatřicetiletý Rosický původ svého problému.

Zatím není jasné, kdo by českého špílmachra v sestavě nahradil, pokud by jej zranění nakonec přeci jen ze hry vyřadilo.

Nicméně ve zmíněném utkání s Řeky českou desítku o poločase střídal záložník Plzně Daniel Kolář.

Jako náhradníci za Petra Čecha jsou připraveni Jan Laštůvka a Jaroslav Drobný.

Sport - 13. 6. 2012 12:27 aktualizováno

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama