Z posledního místa do Top 10. Vítková udělala ze smíšené štafety stíhačku

Aktualizováno 7. 2. 2016 23:15
Veronika Vítková se v den svého svátku moc nepředvedla. Závod smíšených štafet v neděli rozjela špatnou střelbou hned na první položce, musela na tři trestná kola a spadla na poslední místo. Češi ale zabojovali a dojeli si pro desáté místo. Vyhrála štafeta Německa. Biatlonisté Lucie Charvátová a Michal Krčmář obsadili třinácté místo ve štafetě smíšených dvojic na Světovém poháru v Canmore.
Veronika Vítková.
Veronika Vítková. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Canmore (Kanada) - Veronika Vítková se v den svého svátku moc nepředvedla. Závod biatlonových smíšených štafet v neděli rozjela špatnou střelbou hned na první položce, musela na tři trestná kola a spadla na poslední místo. Češi ale zabojovali a nakonec si dojeli pro desáté místo. Vyhrála štafeta Německa, stejně jako ve švédském Östersundu.

Ambiciózní český mix, který v úvodním závodu sezony dojel na třetím místě, se záhy ocitl na poslední dvaadvacáté pozici. Své umístění ale pomalu zlepšoval. Vítková zastřílela stojku za nula a předávala Gabriele Soukalové na osmnáctém místě. Nejlepší závodnice Světového poháru pak odvedla svůj standardní výkon, jen jednou dobíjela a přiblížila se elitní desítce.

Dobrým výkonem se prezentoval také Michal Šlesingr a chvíli to vypadalo, že by Češi mohli zaútočit na umístění v elitní šestce. Ondřej Moravec si ale neodpustil dvě dobíjení a dovezl mix na desátém místě.

"Od Veroniky to byla prostě nepovedená položka, každá rána mířila jinam. Rozhodlo to o závodu. Doufám, že se to nebude opakovat, tak zkušená biatlonistka by si takové selhání neměla dovolit," řekl v telefonickém rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Charvátová a Krčmář třináctí

Biatlonisté Lucie Charvátová a Michal Krčmář obsadili třinácté místo ve štafetě smíšených dvojic na Světovém poháru v Canmore. Vyhráli favorizovaní Francouzi, kteří nasadili své nejlepší závodníky Martina Fourcadea a Marii Dorinovou Habertovou.

Charvátová s Krčmářem zopakovali výsledek, jehož dosáhli Krčmář s Evou Puskarčíkovou na úvod sezony v Östersundu. Třináctí byli Češi i při premiéře této disciplíny loni v únoru na SP v Novém Městě na Moravě.

Češi museli na dvě trestná kola a devětkrát dobíjeli, na Francii ztratili výrazných 2:43,8 minuty. Lídr seriálu Fourcade a třetí žena pořadí SP Dorinová Habertová zvítězili s náskokem 45,2 sekundy před Rakouskem, dalších deset sekund ztratilo třetí Norsko.

SP v biatlonu v Canmore (Kanada):

Štafeta smíšených dvojic:

1. Francie (Dorinová Habertová, M. Fourcade) 37:59,0 (0 tr. okruhů + 4 dobíjení), 2. Rakousko (Hauserová, Eder) -45,2 (0+8), 3. Norsko (Fenneová, Birkeland) -55,3 (0+7), 4. Rusko -57,3 (0+2), 5. Itálie -1:02,6 (0+8), 6. Ukrajina -1:13,6 (0+6), ...13. ČR (Charvátová, Krčmář) -2:43,8 (2+9).

Smíšená štafeta:

1. Německo (Hildebrandová, Preussová, Pfeiffer, Schempp) 1:05:38,8 (0 tr. okruhů + 4 dobíjení), 2. Itálie (Wiererová, Oberhoferová, Hofer, Windisch) -1:12,9 (1+10), 3. Norsko (Olsbuová, Solemdalová, Os, Bogetveit) -1:23,8 (0+7), 4. USA -1:25,5 (1+9), 5. Francie -1:30,7 (1+8), 6. Kanada -1:34,3 (0+4), ...10. ČR (Vítková, Soukalová, Šlesingr, Moravec) -2:04,3 (3+7).