Berdych začal v Paříži vydřenou výhrou nad Mannarinem

28. 10. 2014 23:53
Český tenista zahájil turnaj série Masters 1000 úspěšně.
Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych. | Foto: Reuters

Paříž - Tomáš Berdych zahájil poslední turnaj série Masters 1000 v letošní sezoně vybojovanou výhrou. V pařížské hale Bercy si český tenista poradil s domácím Adrianem Mannarinem, jehož ve druhém kole vyřadil po setech 6:4, 6:7 a 6:2.

Český tenista, který bojuje o místo mezi tenisovou smetánkou na Turnaji mistrů, to měl od první chvíle těžké. Mannarino skvěle servíroval a nedával českému hráči příliš šancí na brejk.

Za stavu 3:2 si český tenista přeci jen vydřel dokonce čtyři brejkové příležitosti, ale ani jednu neproměnil. Koncovka tak byla vyrovnaná a až za stavu 5:4 se dostal Berdych k setbolu, který využil.

I druhá sada byla vyrovnaná. Znovu rodák z Valašského Meziříčí nevyužil brejkboly z úvodu setu a v závěru toho litoval. Rozhodnout totiž musel až tiebreak, který nakonec ovládl Francouz a hrál se třetí set.

V něm se nejprve ob hráči střídali, kdo ukradne soupeři víc servisů. Berdych se ale dostal do důležitého vedení 4:1 a ani mu pak nevadilo, že o jeden gem ještě přišel. Zápas už totiž doservíroval do vítězného konce.

V osmifinále se pátý nasazený Berdych střetne s vítězem zápasu mezi americkým kvalifikantem Samem Querreym a turnajovou dvanáctkou Felicianem Lópezem ze Španělska.