reklama

Berdych se Štěpánkem ve čtyřhře přiblížili Česku finále

Berlocq/Schwank - Berdych/Štěpánek 3:6, 4:6, 3:6
Radek Štěpánek (vlevo) a Tomáš Berdych se radují ze zisku "povinného" bodu ve čtyřhře Radek Štěpánek (vlevo) a Tomáš Berdych se radují ze zisku "povinného" bodu ve čtyřhře Foto: Reuters

Buenos Aires - Tomáš Berdych a Radek Štěpánek podle očekávání vyhráli čtyřhru v semifinále Davis Cupu v Argentině a přiblížili český tým na jeden bod od postupu do finále.

Český pár porazil za dvě a půl hodiny dvojici Carlos Berlocq, Eduardo Schwank v poměru 6:3, 6:4 a 6:3.

"Výsledek ukazuje snadný zápas, ale jednoduchý zas tolik nebyl. Soupeři sice hráli poprvé spolu, ale nebylo to lehké. My jsme od prvního míče ukázali, že jsme zkušený daviscupový pár," řekl Štěpánek v rozhovoru na kurtu.

"Jsem nadšený, že po čtyřhře vedeme, přesně takhle jsme si to představovali a v neděli nás čekají dva dlouhé a náročné zápasy," doplnil jej kapitán Navrátil. 

Oba tenisté vyrovnali český rekord 

Berdych se Štěpánkem tak ve třech letošních zápasech čtyřhry v rámci Davisova poháru (s Itálií, se Srbskem a s Argentinou) stále ještě neztratili ani set.

Navíc jedenáctou společnou výhrou vyrovnali československý (a zároveň český) rekord deblového páru Jaroslav Drobný, František Černík. Oproti jejich dvěma prohrám navíc Berdych se Štěpánkem prohráli jen jednou.

K postupu může český tým dovést v neděli v úvodní dvouhře Berdych. V souboji jedniček měl sice hrát s Juanem Martínem del Potrem, toho ale nepustí na kurt zraněné zápěstí.

Nahradí jej proto 54. hráč žebříčku ATP Berlocq.

"Ještě jsme nepostoupili, je to daleko a bude jedno, kdo přinese třetí bod," varuje Berdych.

Výsledek:

Argentina - Česko 1:2 po čtyřhře

Berlocq, Schwank - Berdych, Štěpánek 3:6, 4:6, 3:6.

Sport - 15. 9. 2012 22:45 aktualizováno

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama