Berdych: Novak je pan hráč. Já budu dál tvrdě pracovat

3. 3. 2013 6:00
Pojedenácté za sebou se musel Tomáš Berdych sklonit před Novakem Djokovičem.
Novak Djokovič a Tomáš Berdych po finálovém utkání v Dubaji.
Novak Djokovič a Tomáš Berdych po finálovém utkání v Dubaji. | Foto: Reuters

Dubaj - Pojedenácté za sebou se musel Tomáš Berdych sklonit před Novakem Djokovičem. Musel po marném boji dojít k síti, podívat se Srbovi do očí, poblahopřát mu a pak novinářům zopakovat podobnou formulku: "Můj výkon nestačil. Novak byl příliš dobrý a zasloužil si vyhrát." Přesně to prohlásil český tenista v Dubaji po neúspěšném finále místního turnaje.

Sedmadvacetiletý Berdych prohrál po setech 5:7, 3:6 a na svůj devátý turnajový vavřín si ještě nějakou chvíli počká.

Berdych v rozhodujících chvílích chyboval

Před týdnem v Marseille ho měl nadosah. Proti Tsongovi ale neproměnil mečbol. Tentokrát visel triumf příliš vysoko. Zatímco Berdych v klíčových chvílích kupil chyby, Djokovič se prezentoval jako stroj.

"Budu dál tvrdě pracovat, abych se ještě zlepšil a příště mohl bojovat o výhru a o trofej," uvedl šestý hráč světa.

Jedinou šanci na úspěch Berdych promarnil v prvním setu. Začal dobře, brejknul soupeře a vedl 4:2. Jenže Djokovič zabral a vzal si ztracené podání zpět. Pak odvrátil další Berdychovy brejkboly a v ideálním okamžiku za stavu 6:5 udeřil. Ve druhém setu se Djokovičova převaha projevila dříve a Srb za devadesát minut získal svůj šestatřicátý turnajový triumf.

Prohru vynahradí 3,8 milionu korun

Přesto tenisový fenomén po utkání ocenil svého českého soupeře. "Tomáš odehrál vynikající utkání s Rogerem, je to vynikající hráč a i se mnou to bylo vyrovnané. Mohlo to skončit klidně obráceně," řekl pětadvacetiletý Djokovič, který v Dubaji zvítězil již počtvrté. Možná to ale řekl z velké části ze slušnosti, protože Berdychovi k výhře přece jen něco málo scházelo.

"Přátelé udělejte si večer pohodu a užijte si víkend. Novak je pan hráč. Děkuju vám za vaše názory a podporu," napsal rodák z Valašského Meziříří na svůj facebookový profil. Škoda. Sladký výlet do krásné Dubaje mohl být ještě sladší. Přesto si Berdych zřejmě stěžovat nebude. Domů si veze 300 bodů do žebříčku a prize money ve výši 3,8 milionu korun.