Berdych nedal Kukuškinovi šanci a srovnal stav na 1:1

4. 3. 2011 22:30
Davis Cup: Česko - Kazachstán 1:1
Jan Hájek
Jan Hájek | Foto: Pavel Lebeda - Česká sportovní

Ostrava - Tomáš Berdych srovnal po úvodních dvouhrách 1. kola Světové skupiny Davis Cupu stav duelu s Kazachstánem na 1:1.

Sedmý hráč světa porazil ve třech setech kazašskou dvojku Michaila Kukuškina a po úvodní prohře Jana Hájka s jedničkou soupeře Andrejem Golubjovem v pěti setech je stav srovnaný.

Berdych nastoupí v sobotu do čtyřhry vedle deblového specialisty Lukáše Dlouhého, na kazašské straně se předpokládá start Gojubjova s Jurijem Ščukinem.

Zápasy jste v online reportážích mohli sledovat ZDE
Hájek: Moc se omlouvám, měl jsem ten brejkbol proměnit

Hájek, který v Ostravě hrál první zápas Davis Cupu v domácím prostředí, si ve čtvrté sadě za stavu 2:1 na sety nechal namasírovat dolní část zad a levé stehno a od té doby ho zdravotní problémy viditelně omezovaly.

Golubjov byl kurtu výrazně lepší, nejdříve v tie-breaku čtvrtého setu srovnal a díky dvěma brejkům v rozhodujícím setu vyhrál celý zápas.

Berdych, který tak nastupoval ve stížené pozicim se v úvodní sadě nemohl chytnout. Nejprve ho Kukuškin v úvodu setu brejknul, za stavu 4:5 si však sebral výhodu podání zpátky, a i když v tie-breaku prohrával už 1:5, šesti míči v řadě otočil na 7:5 a první sadu vyhrál.

Pak se Berdych uklidnil a svému soupeři povolil ve zbylých dvou setech už jen pět her. V prvním vzájemném zápase si tak připsal výhru.

Ostrava: Česko - Kazachstán 1:1 po prvním dnu

Hájek - Golubjov 6:7 (4:7), 7:6 (7:3), 6:1, 6:7 (4:7), 3:6
Esa: 2:19. Dvojchyby: 3:7. Vítězné míče: 51:91. Využité brejkboly: 2/4 - 2/9. Nevynucené chyby: 53:76. Celkem získané míče: 159:166. Čas: 3:37 hod.

Berdych - Kukuškin 7:6 (7:5), 6:2, 6:3

Novi Sad: Srbsko - Indie 1:1 po druhé dvouhře

Troicki - Bopanna 6:3, 6:3, 5:7, 3:6, 6:3, Tipsarevič - Devvarman 5:7, 5:7, 6:7 (3:7).

Boras: Švédsko - Rusko 2:0 po druhé dvouhře

Söderling - Andrejev 6:3, 6:3, 6:1, J. Johansson - Gabašvili 6:3, 7:6 (7:4), 6:4.

Charleroi: Belgie - Španělsko 0:2 po druhé dvouhře

Malisse - Verdasco 4:6, 3:6, 1:6, Bemelmans - Nadal 2:6, 4:6, 2:6.

Záhřeb: Chorvatsko - Německo 1:1

Čilič - Mayer 4:6, 6:0, 4:6, 6:3, 6:1, Dodig - Kohlschreiber 4:6, 6:3, 6:4, 6:7 (6:8), 4:6.

Vídeň: Rakousko - Francie 0:2

Melzer - Chardy 5:7, 4:6, 5:7, Koubek - Simon 0:6, 2:6, 3:6.

Santiago: Chile - USA 0:1 po první dvouhře

Massu - Roddick 2:6, 6:4, 3:6, 4:6.

Buenos Aires: Argentina - Rumunsko 2:0

Nalbandian - Ungur 6:3, 6:2, 5:7, 6:4, Monaco - Hanescu 7:6 (7:5), 1:6, 6:1, 6:1.