Benfica udolala Juventus, nejblíže do finále má Sevilla

24. 4. 2014 23:11
Po úvodních semifinálových zápasech mají k finále Evropské ligy blíž fotbalisté Sevilly a Benficy.
Fotbalisté FC Sevilla mají blízko do finále Evropské ligy.
Fotbalisté FC Sevilla mají blízko do finále Evropské ligy. | Foto: Reuters

Praha - Po úvodních semifinálových zápasech mají k finále Evropské ligy blíž fotbalisté Sevilly a Benficy. Lisabonský klub dnes porazil Juventus 2:1, zatímco andaluský celek si ve španělském souboji poradil 2:0 s Valencií. Odvety se hrají 1. května.

Benfice skvěle vyšel vstup do zápasu a už ve třetí minutě finalistu minulého ročníku poslal hlavou po rohu do vedení Garay. Naopak Juventus, který se v semifinále evropského poháru představil po jedenácti letech, se v prvním poločase trápil.

Po přestávce hosté z Turína přidali a dočkali se vyrovnání. V 73. minutě se o to postaral Tévez a ukončil pětileté čekání na gól na evropské scéně. O deset minut později ale Benfice z ojedinělé akce vrátil vedení střídající Lima a před odvetou na Juventus Stadium, kde se bude v polovině května hrát i finále Evropské ligy, tak má o něco lepší pozici portugalský tým.

Sevillu k finále přiblížila vydařená tříminutovka z prvního poločasu. První branku výběru trenéra Unaie Emeryho, který v letech 2008 až 2012 vedl právě Valencii, dal v 33. minutě z ofsajdu Mbia a krátce nato přidal druhý zásah Bacca.

Úvodní zápasy semifinále fotbalové Evropské ligy:

FC Sevilla - Valencie 2:0 (2:0)

Branky: 33. Mbia, 36. Bacca. Rozhodčí: Skomina - Ul (oba Slovin.), Cariolato (It.). ŽK: Marin - Alcácer.

FC Sevilla: Bastos - Figueiras, Pareja, Fazio, Navarro - Reyes (59. Marin), Carrico, Rakitič, Mbia, Vitolo (90. Iborra) - Bacca (73. Gameiro). Trenér: Emery.

Valencie: Guaita - J. Pereira, Fuego, Mathieu, Bernat (46. Gaya) - Feghúli (74. Jonas), Parejo, Keita, Cartabia (57. Piatti) - Paco, Vargas. Trenér: Pizzi.

Benfica Lisabon - Juventus Turín 2:1 (1:0)

Branky: 3. Garay, 84. Lima - 73. Tévez. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Gomes - Pogba.

Benfica: Artur - M. Pereira, Luisao, Garay, Siqueira - Markovič, Pérez, Gomes (82. Cavaleiro) - Rodrigo, Cardozo (62. Lima), Sulejmani (60. A. Almeida). Trenér: Jesus.

Juventus: Buffon - Cáceres, Bonucci, Chiellini - Lichsteiner, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah - Vučinič (65. Giovinco), Tévez (82. Osvaldo). Trenér: Conte.