Bednář se zase naštval. Takhle bude Slavia hrát jen 1. ligu

Adam Sušovský Adam Sušovský
20. 10. 2014 6:31
Slavia prohrála už popáté v řadě a je v hokejové extralize pátá od konce. Kapitán Jaroslav Bednář bije na poplach, mizerné výsledky nejspíš nejsou náhoda.
Jaroslav Bednář rozhodně nemůže být s výkony Slavie spokojen
Jaroslav Bednář rozhodně nemůže být s výkony Slavie spokojen | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Po povedeném vstupu do soutěže to s hokejovou Slavii začíná vypadat mizerně. Pražský celek prohrál už popáté v řadě, tentokrát doma s Olomoucí 2:3 po samostatných nájezdech, a kapitán Jaroslav Bednář bije na poplach.

"To co předvádíme, je na první ligu," říkal naštvaný Bednář po zápase novinářům.

Slavia v utkání ztratila vedení a v tabulce extraligy klesá ke dnu, je už třetí od konce. Špatné výkony, které Slavia předvádí, jsou podle Bednáře nejspíš bohužel odrazem kvality hráčů, jaké mají trenéři k dispozici.

S Olomoucí jste brzy prohrávali a pak během jedné minuty dokázali skóre otočit. První třetina byla ze strany Slavie slušná, co se stalo pak?
Hráli jsme dvacet minut a pak přestali hrát. Vůbec neplníme pokyny, které máme. To pak můžeme v létě běhat, jak se nám zachce. Když neplníme takhle zásadní úkoly, soupeř z toho logicky těží.

Můžete k tomu jako kapitán v kabině týmu ještě něco říct?
Jo. Že se sebereme a půjdeme někam na rybník. Tohle je o kvalitě a koncetrovanosti a to my neplníme. Není to vůbec o tom, že bychom nebyli připraveni fyzicky. Opakujeme pořád stejné chyby. Mně se třeba nestalo, že by obránci proti mně dělali takové chyby, že by mě pustili do šance, nebo že bych zůstal sám mezi kruhama. A u nás se to opakuje pořád dokola.

Budete mít nějaký proslov?
Já nevím. My si to říkáme před každým zápasem, po každém tréninku. Trenéři nám mraky příkladů ukazují na videu. Všechny chyby i góly, co dostáváme, nám ukazují, abychom se ponaučili. Mně přijde, že ta kvalita tady není, že si z toho nebereme žádné ponaučení. Na ledě i v tabulce je to pak vidět.

V neděli jste přitom dali dva góly během jedné minuty. Tolik branek jste předtím dali za tři zápasy.
My jsme si řekli, že na ně vlítneme, jenže bohužel ty další třetiny už byly zase o něčem jiném. To se nedá. Já být naším gólmanem, tak skončím někde v Bohnicích. To snad není možné, co pochytá. Dneska snad třikrát vytáhl puk z prázdné brány.

Je to o psychice?
Že ztrácíme puky mezi kruhama ve vlastním pásmu? To není o psychice. To je marnost a disciplína. Ono to zní hrozně tvrdě, ale já jsem známý tím, že jsem vždycky řekl, co si myslím. Neplníme pokyny trenérů, nehrajeme jednoduše a nemáme kvalitu na to hrát hokej, o který se tady pořád snažíme.

Přitom jste dotáhli zápas do nájezdů. Mrzí vás hodně, že jste nezískali alespoň ten bod navíc?
Celou dobu jsem si říkal, co nesmím udělat, a přesně to jsem udělal. Vím, že mu to nesmím dát na lapačku, protože jí má dobrou, a stejně jsem to tam Trvajovi hodil. To je ta frustrace no...