4. 8. 2012 20:30
Beachvolejbal: Kolocová, Sluková - Talita, Antonelliová
Markéta Sluková se raduje z historického českého úspěchu.
Markéta Sluková se raduje z historického českého úspěchu. | Foto: Reuters

Londýn - České plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková postoupily na olympijském turnaji v Londýně do čtvrtfinále.

V osmifinálovém souboji senzačně vyřadily mistryně světa z roku 2009 a turnajové pětky - brazilský pár Maria Antonelliová - Talita Rochaová 2:1 na sety.

Čtyřiadvacetileté Češky se tak radují z historického úspěchu. Do čtvrtfinále her se totiž žádný z českých párů ještě nikdy neprobojoval.

O postup do semifinále se nasazené desítky utkají v neděli s turnajovými čtyřkami - Američankami Jennifer Kessyovou a April Rossovou, které dosud vyhrály všechny čtyři zápasy na turnaji.

Kolocová: Nemůžu tomu uvěřit

Kolocová se Slukovou měly o to větší radost, protože Brazilky porazily poprvé v kariéře po pěti předchozích prohrách.

"Porazily jsme je poprvé, těžko se to popisuje, nemám slov. Je to fantastické," řekla ČTK po zápase Sluková.

"Nemůžu tomu uvěřit, je to parádní. Já hrála hrozně, ale Markéta byla neudržitelná, a proto jsme vyhrály," prohlásila Kolocová.

"'Kiki' byla úžasná ve skupině," vrátila Sluková partnerce poklonu.

Češkám se znovu vydařil úvod

Češky vstoupily do zápasu stejně dobře jako v předchozím duelu ve skupině s Australankami Cookovou a Hinchleyovou. Za stavu 11:10 uhrály tři míče v řadě a vytvořily si potřebný náskok do koncovky.

Brazilky sice dvoubodovou sérií snížily na 16:14, za stavu 17:15 však Kolocová se Slukovou předvedly další tříbodovou sérii a po využitém druhém setbolu vyhrály první set v poměru 21:16.

I vstup do druhého setu se Češkám povedl, dostali se do vedení 10:6, ale Brazilky poté otočily dvěma bodovými sériemi na 12:14.

Češky sice dokázaly vzápětí srovnat, Brazilky se však doztrátovaly do vedení 21:20 a poté svůj sruhý setbol využily.

Třetí set jasnou záležitostí Češek

Třetí set začaly Češky vedením 3:0, poté se navíc dostaly do vedení 8:4, Brazilky však po time-outu snížily na 8:7.

Češky však poté odskočily třemi vyhranými míči na 11:7, za stavu 12:8 zahrála Kolocová eso. Za stavu 14:9 si Češky pět mečbolů a hned ten první Sluková využila s pomocí pásky.