Bayern zase nemá superpohár. Letos ho skolil Bendtner

1. 8. 2015 22:58
Nicklas Bendtner minutu před koncem řádné hrací doby vyrovnal na 1:1 a poté rozhodl penaltový rozstřel, který jeho tým vyhrál 5:4.
VfL Wolfsburg slaví německý superpohár 2015
VfL Wolfsburg slaví německý superpohár 2015 | Foto: Reuters

Wolfsburg - Fotbalisté Wolfsburgu vyhráli poprvé v historii německý Superpohár. V dnešním duelu porazil úřadující vítěz národního poháru na domácím hřišti po penaltovém rozstřelu mistrovský Bayern Mnichov, jenž prohrál třetí rok po sobě.

Hrdinou tradičního zahajovacího utkání sezony se stal dánský útočník Nicklas Bendtner. Minutu před koncem řádné hrací doby vyrovnal na 1:1 a poté rozhodl penaltový rozstřel, který jeho tým vyhrál 5:4.

Bayern, který v minulých dvou letech podlehl v duelu o Superpohár Borussii Dortmund, vedl od 49. minuty po brance Arjena Robbena. Když už svěřenci Pepa Guardioly mohli pomýšlet na oslavy prvního triumfu od roku 2012, vyrovnal Bendtner po přihrávce Kevina de Bruyneho.

V rozstřelu se trefilo devět z deseti hráčů. Selhal pouze zkušený Španěl Xabi Alonso, jeho střelu vyrazil brankář Wolfsburgu Koen Casteels nohou. Bendtner jako poslední střelec pečetil vítězství svého mužstva.