Bayern vypráskal zdecimovaný Arsenal. Čech dostal pět gólů

Osamělost pětkrát pokořeného Čecha, Arsenal utrpěl historický debakl
Arsenal se do sítě Bayernu trefil jedinkrát, takže se z toho zrodil vyrovnání nejhoršího výsledku anglického klubu v LM.
O čtyři góly Gunners prohráli také v únoru 2012 v Miláně s tamním AC (0:4).
První zákrok si český brankář připsal už v šesté minutě.
Zkáza Arsenalu začala v 10. minutě. Domácí sevřeli soupeře před jeho šestnáctkou, nakonec poslal vzdušný míč do vápna Alcântara a jeho centr uklidil hlavou do brány Robert Lewandowski.
4. 11. 2015 22:33
Český fotbalový brankář Petr Čech musel skousnout hořkou pilulku, když inkasoval v Lize mistrů pět gólů.

Mnichov - Už ani kouzla Petra Čecha nestačila na sílu Bayernu Mnichov. Arsenal ve středečním utkání Ligy mistrů prohrál v Allianz Areně 1:5. Londýnský klub musel kvůli zraněným oporám nasadit obměněnou sestavu.

V souběžně hraném utkání stejné skupiny Olympiakos otočil utkání s Dinamem Záhřeb a vyhrál 2:1, což znamená, že svěřenci Arséna Wengera musí oba zbylé zápasy vyhrát a Pireus už nesmí bodovat, aby ještě mohli postoupit do jarních bojů.

Naopak s předstihem do vyřazovací části prošel po výhře 2:0 v Lyonu Zenit Petrohrad. Blízko k tomu měla dnes také Barcelona, která si poradila s BATE Borisov 3:0. Oslavy katalánskému celku však oddálil AS Řím, když porazil Leverkusen 3:2. Na výhře domácích, kteří po poločase vedli 2:0, se jednou brankou podílel Edin Džeko a ukončil dvouleté čekání na gól v Lize mistrů. Navíc si připsal teprve druhý zásah v sezoně, na který pro změnu čekal 602 minut.

Bayern o vysoké výhře rozhodl už v prvním poločase, ve kterém Čecha překonal třikrát. Postupně se prosadil Lewandowski, Müller a Alaba. Když se v 55. minutě trefil prvním dotykem s míčem střídající Robben, inkasoval český reprezentant jubilejní 100. branku v Lize mistrů. Víc gólů v prestižní soutěži dostali už jen Casillas, Šovkovskij a Kahn.

V 69. minutě sice snížil Giroud, ale Müller druhou brankou v utkání těsně před koncem rozhodl o nejvyšší prohře Arsenalu v evropských pohárech.

Arsenal je tak v tabulce na třetím místě a na vedoucí Bayern i druhý Olympiakos Pireus, který uspěl doma proti Dinamu Záhřeb 2:1, ztrácí šest bodů. Od posledního Dinama, s nímž stejně jako s řeckým celkem bude hrát, dělí londýnský tým jen lepší skóre.

Zenit díky dvěma gólům Arťoma Dzjuby vyhrál v Lyonu i čtvrtý zápas ve skupině. Po výhře 1:0 nad Valencií tak dostal šanci na postup i nováček Ligy mistrů Gent. Belgický klub je třetí a na dnešního soupeře ztrácí dva body. První je suverénní Petrohrad, zatímco Lyon dosud získal jen bod.

4. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

FC Barcelona - BATE Borisov 3:0 (1:0)
30. z pen. a 83. Neymar, 60. Suárez. Rozhodčí: Vad - Albert, Berettyán (všichni Maď.).

AS Řím - Leverkusen 3:2 (2:0)
2. Salah, 29. Džeko, 81. Pjanič z pen. - 46. Mehmedi, 51. Hernández. Rozhodčí: Karasjov - Averjanov, Kaljugin (všichni Rus.). ČK: 79. Toprak (Leverkusen).

1. FC Barcelona 4 3 1 0 8:2 10
2. AS Řím 4 1 2 1 10:10 5
3. Leverkusen 4 1 1 2 11:10 4
4. BATE Borisov 4 1 0 3 4:11 3

Skupina F:

Bayern Mnichov - Arsenal 5:1 (3:0)
29. a 89. Müller, 10. Lewandowski, 44. Alaba, 55. Robben - 69. Giroud. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.).

Olympiakos Pireus - Dinamo Záhřeb 2:1 (0:1)
65. a 90. Pardo - 21. Hodžič. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián, Del Palomar (všichni Šp.). ČK: 79. Pivarič (Záhřeb).

1. Bayern Mnichov 4 3 0 1 13:3 9
2. Olympiakos Pireus 4 3 0 1 6:6 9
3. Arsenal 4 1 0 3 6:10 3
4. Dinamo Záhřeb 4 1 0 3 3:9 3

Skupina G:

Maccabi Tel Aviv - FC Porto 1:3 (0:1)

Branka: 75. Zaháví z pen. - 19. Tello, 50. André, 72. Layún. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Kostaras (všichni Řec.).

Chelsea - Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)
Branka:
34. vlastní Dragovič, 83. Willian - 78. Dragovič. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek (ČR).

Branka
: 49. Kums z pen.. Rozhodčí: Orsato - Manganelli, Di Fiore (všichni It.).

Lyon - Petrohrad 0:2 (0:1)
25. a 57. Dzjuba. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ČK: 72. Gonalons - 89. Aňukov.

1. Petrohrad 4 4 0 0 10:4 12
2. Valencie 4 2 0 2 5:5 6
3. Gent 4 1 1 2 4:5 4
4. Lyon 4 0 1 3 2:7 1