Bayern s Brémami nezaváhal, Drobný viděl červenou kartu

14. 3. 2015 18:09
Bayern Mnichov pokračuje v jízdě za titulem, v 25. kole německé fotbalové ligy si hladce poradil s Werderem Brémy 4:0.
David Alaba z Bayernu slaví gól v síti Werderu Brémy.
David Alaba z Bayernu slaví gól v síti Werderu Brémy. | Foto: Reuters

Mnichov - Bayern Mnichov pokračuje v jízdě za titulem, v 25. kole německé fotbalové ligy si hladce poradil s Werderem Brémy 4:0. Naopak stále se trápí Hamburk, který na stadionu Hoffenheimu prohrál 0:3 a zůstal těsně nad sestupovým pásmem. Hamburský brankář Jaroslav Drobný dostal v 19. minutě červenou kartu.

Drobnému se v sezoně daří a je jedním z nejlépe hodnocených brankářů bundesligy, ačkoli Hamburk se celkově trápí. Na zápas s Hoffenheimem ale v dobrém vzpomínat nebude. V 19. minutě totiž vyběhl na dlouhý míč, byl u něj však později než domácí útočník Schipplock a po zákroku na něj byl vyloučen.

V brance ho nahradil Adler, na následnou penaltu Polanského ale nestačil. Adler musel pro míč do sítě ještě dvakrát, Hamburk tak Hoffenheimu podlehl 0:3 a po čtvrtém zápase bez výhry v řadě zůstává jen jedno místo nad barážovou příčkou. Ta momentálně patří Paderbornu, který ve Frankfurtu prohrál vysoko 0:4.

Bayern soupeře drtil od začátku

Stejným poměrem na zvítězil i Bayern Mnichov na hřišti Werderu Brémy, v jehož základní sestavě nastoupil i Theodor Gebre Selassie. Bayern o vítězství rozhodl už v prvním poločase, nejprve se střelou na zadní tyč prosadil Thomas Müller a druhou branku přidal povedeným přímým kopem David Alaba. Jeho trefa byla stým ligovým gólem Bayernu v sezoně.

Obhájci titulu se i přes zlepšení Werderu prosadili dvakrát i po přestávce, o obě branky se postaral kanonýr Lewandowski. Bayern tak v čele tabulky odskočil druhému Wolfsburgu na rozdíl 14 bodů.

Naopak zlepšení výkonů oproti úvodu sezony nepotvrdila Borussia Dortmund, která se v domácím zápase s Kolínem nad Rýnem protrápila k bezbrankové remíze a zůstává na desátém místě s osmibodovou ztrátou na pohárové příčky. Dortmundského trenéra Jürgena Kloppa tak alespoň může těšit čtvrté čisté konto v ligovém zápase v řadě. Taková série se Borussii povedla naposledy v únoru 2012.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Augsburg - Mohuč 0:2 (32. Okazaki, 89. Ku Ča-čchol), Brémy - Bayern Mnichov 0:4 (76. a 90.+1 Lewandowski, 24. Müller, 45. Alaba), Eintracht Frankfurt - Paderborn 4:0 (27. Meier, 42. Stendera, 54. Aigner, 81. Valdez), Hertha Berlín - Schalke 2:2 (21. Ben-Hatira, 82. Haraguči - 40. Sané, 90. Matip), Hoffenheim - Hamburk 3:0 (23. z pen. a 81. Polanski, 88. Rudy), Dortmund - Kolín nad Rýnem 0:0.

1. Bayern Mnichov 25 20 4 1 70:11 64
2. Wolfsburg 24 15 5 4 53:28 50
3. Leverkusen 25 11 9 5 44:29 42
4. Mönchengladbach 24 11 8 5 33:20 41
5. Schalke 25 11 6 8 37:30 39
6. Augsburg 25 12 2 11 33:32 38
7. Hoffenheim 25 10 6 9 40:38 36
8. Eintracht Frankfurt 25 9 7 9 48:49 34