28. 11. 2015 17:57
Svěřenci Pepa Guardioly zvítězili nad Herthou Berlín a vytvořili další bundesligový rekord. Bayern má po 14 kolech na kontš 40 bodů.
Robert Lewandowski se prosadil i proti Herthě Berlín
Robert Lewandowski se prosadil i proti Herthě Berlín | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili Herthu Berlín 2:0 a stanovili nový bundesligový rekord: úřadující mistr má po 14 kolech na kontě 40 bodů. Mönchengladbach prohrával na hřišti Hoffenheimu o dvě branky, nakonec ale získal bod za remízu 3:3. Severoněmecké derby mezi Brémami a Hamburkem ovládli poměrem 3:1 hosté.

Lewandowski nadále pálí ostrými

Bayern mohl otevřít skóre v desáté minutě, nejlepší střelec týmu Lewandowski ale trefil tyč. V 34. minutě už se mistr radoval, brankáře Jarsteina zblízka překonal Thomas Müller a připsal si 13. trefu v sezoně. Stejný počet branek nastřílel v každé z předchozích tří sezon. V závěru poločasu na 2:0 zvýšil po pěkné kombinaci Coman.

I po změně stran byli domácí aktivnější, další gól už ale nepřidali. Přesto zvítězili v lize potřetí za sebou. Záložník Vladimír Darida odehrál za Herthu 72 minut.

Kadeřábek zápas proseděl na lavičce

Mönchengladbach prožívá pod koučem Schubertem povedené období a už v páté minutě se dostal po Johnsonově gólu do vedení na hřišti Hoffenheimu, který se naopak potýká s problémy a nachází se na dně tabulky. Domácí ale zápas ještě v prvním dějství otočili: nejprve po rohovém kopu vyrovnal Zuber, obrat dokonal v 34. minutě Polanski. Na obě branky přihrál Amiri, který krátce po změně stran po chybě hostů v rozehrávce sám navýšil vedení Hoffenheimu.

Mönchengladbach ale nechtěl ukončit sérii zápasů bez prohry a po změně stran uklidil míč po Stindlově centru hlavou k tyči Drmič. Tři minuty před koncem vyrovnal střelec první branky Johnson a jeho tým podeváté v řadě bodoval, zatímco Hoffenheim už sedm utkání čeká na výhru. Obránce Pavel Kadeřábek strávil zápas na lavičce domácích.

Hamburk se v Brémách prosadil po třech letech

Více než pět let čekal Hamburk na vstřelený gól na hřišti Brém a v dnešním derby se ho dočkal už po třech minutách. Dobrou techniku s míčem prokázal Iličevič a podruhé v sezoně oslavil branku. O chvíli později se po povedené kombinaci sám před brémským brankářem ocitl Gregoritsch, Wiedwald ale jeho pokus vyrazil na roh.

V polovině poločasu musel hřiště kvůli zranění opustit nejlepší střelec Hamburku Lasogga, přesto dokázali hosté navýšit náskok. Z přímého kopu se s výrazným přispěním teče prosadil Gregoritsch.

Brémy ale byly v druhém poločase aktivnější v útoku, z čehož vyplynul kontaktní gól Ujaha. Jenže vzápětí vyslal dlouhým pasem z vlastní poloviny Ostrzolek do šance Nicolaie Müllera, který překonal Wiedwalda potřetí, a Hamburk získal z posledních tří duelů sedm bodů.

Pekhart si za Ingolstad zahrál poločas

Hannover deklasoval Ingolstadt 4:0, za poražený tým odehrál první poločas útočník Tomáš Pekhart. Na posledních šest minut nastoupil Václav Kadlec za Frankfurt, který podlehl 1:2 v Mohuči.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Bayern Mnichov - Hertha Berlín 2:0 (34. Müller, 41. Coman), Brémy - Hamburk 1:3 (62. Ujah - 3. Iličevič, 27. Gregoritsch, 68. Müller), Hannover - Ingolstadt 4:0 (5. Guedes Filho, 11. Andreasen, 24. Karaman, 85. Bech), Hoffenheim - Mönchengladbach 3:3 (11. Zuber, 34. Polanski, 47. Amiri - 5. a 87. Johnson, 56. Drmic), Mohuč - Eintracht Frankfurt 2:1 (5. Muto, 42. Malli - 62. Seferovič).