Bayern poprvé v sezoně prohrál doma, slaví Mönchengladbach

22. 3. 2015 19:46
Mönchengladbach tam zvítězil 2:0 zásluhou dvou branek Raffaela.
Zklamaný Manuel Neuer.
Zklamaný Manuel Neuer. | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov poprvé v sezoně prohráli v německé lize na svém stadionu. Mönchengladbach tam zvítězil 2:0 zásluhou dvou branek Raffaela. Druhý celek tabulky Wolfsburg remizoval na hřišti Mohuče 1:1. Na obou stranách se prosadili hráči, kteří před dnešním utkáním neměli v tomto ročníku bundesligy na kontě žádný gól.

Bayern sice měl od počátku jasnou územní převahu, hosté ale dokázali skórovat ze své první šance. Herrmann poslal pěkný pas Raffaelovi a ten střelou z první překonal nejistého Neuera.

Mönchengladbach spoléhal na rychlé protiútoky a po jednom z nich zvýšil. Brazilec Raffael se trefil posedmé v sezoně. Úřadující mistr nebyl ani nadále příliš aktivní, do větší šance se dostal až na konci Müller. Na druhé straně měl ještě dvě příležitosti Kruse, Neuera však nepřekonal.

Mnichovský celek tak ukončil sérii šesti ligových výher v řadě a trenér Guardiola si bude muset na 50. bundesligové vítězství počkat minimálně do příštího kola. Mönchengladbach pošesté za sebou bodoval.

V sedmé minutě duelu Mohuč - Wolfsburg otevřel skóre po Geisově rohovém kopu domácí obránce Bungert. Wolfsburg zareagoval v druhém poločase: Gustavo nejprve trefil spojnici tyčí, chvíli nato už ale nezaváhal a prosadil se v lize poprvé od loňského 15. března.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Mohuč - Wolfsburg 1:1 (7. Bungert - 61. Gustavo), Bayern Mnichov - Mönchengladbach 0:2 (30. a 77. Raffael).

1. Bayern Mnichov 26 20 4 2 70:13 64
2. Wolfsburg 26 16 6 4 57:29 54
3. Mönchengladbach 26 13 8 5 37:20 47
4. Leverkusen 26 12 9 5 45:29 45
5. Schalke 26 11 6 9 37:31 39
6. Augsburg 26 12 2 12 33:34 38
7. Hoffenheim 26 10 7 9 40:38 37
8. Eintracht Frankfurt 26 9 7 10 49:52 34