Bayern oslavil 115. výročí, pak rozstřílel Kolín nad Rýnem

27. 2. 2015 22:48
Už je to 115 let od chvíle, kdy byl založen Bayern Mnichov. Bavorský klub oslavil výročí vysokou výhrou.
Hráči Bayernu
Hráči Bayernu | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov oslavili 115. výročí založení klubu vítězstvím 4:1 nad Kolínem nad Rýnem a čtvrtou výhrou v řadě si upevnili vedení v bundeslize. Před víkendovým programem vedou tabulku před Wolfsburgem o jedenáct bodů.

Bayern, který v předchozích dvou zápasech nastřílel soupeřům celkem 14 gólů, začal i tentokrát aktivně. Ve třetí minutě poslal domácí do vedení Bastian Schweinsteiger, který si naskočil na rohový kop Arjena Robbena. O sedm minut později už vedl bavorský tým 2:0 poté, co Franck Ribéry prokličkoval mezi soupeři a ze zhruba 20 metrů se trefil k tyči.

Poté se ale střelecké představení dočasně zadrhlo a hráči Bayernu další šance neproměnili. V nastavení prvního poločasu se naopak prosadili hosté, hlavou se trefil Anthony Ujah.

Těsný náskok zvýraznil dvacet minut po přestávce nizozemský kanonýr Robben. Nejlepší střelec německé ligy si naskočil na centr Ribéryho a připsal si už 17. gól v sezoně. O necelých deset minut později přidal čtvrtou branku Bayernu Robert Lewandowski.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 4:1 (3. Schweinsteiger, 10. Ribéry, 67. Robben, 75. Lewandowski - 45.+1 Ujah).

1. Bayern Mnichov 23 18 4 1 63:10 58
2. Wolfsburg 22 14 5 3 48:24 47
3. Mönchengladbach 22 10 7 5 29:18 37
4. Schalke 22 10 5 7 32:24 35
5. Augsburg 22 11 2 9 32:29 35
6. Leverkusen 22 8 9 5 36:29 33
7. Hoffenheim 22 8 6 8 34:35 30
8. Brémy 22 8 6 8 36:44 30