Fotbalisté Bayernu Mnichov získal 24. bundesligový titul.
Bayern Mnichov slaví rekordně rychlý zisk titulu
Bayern Mnichov slaví rekordně rychlý zisk titulu | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Bayernu Mnichov slaví už sedm kol před koncem Bundesligy zisk 24. titulu v historii.

Svou obhajovu definitivně zpečetili výhrou 3:1 na hřišti Herthy Berlín, díky níž má na kontě už nedostižný 25bodový náskok.

Bayern nasměroval k mistrovským oslavám již v šesté minutě Toni Kroos, který z voleje trefil míč přesně mezi nohy brankáře Thomase Krafta. Za dalších osm minut pak Mario Götze usměrnil do branky hlavou centr Bastiana Schweinsteigera.

Ve druhém poločase domácí zápas zdramatizovali. Brazilec Rafinha v pokutovém území fauloval Adriána Ramose a nejlepší střelec Herthy z penalty snížil. Definitivu bavorskému klubu dal v 79. minutě Franck Ribéry, který po Götzeho přihrávce obloučkem přehodil domácího gólmana.

Bitva o druhé místo ve vestfálské derby mezi Dortmundem a Schalke branku nepřinesla a Dortmund v tabulce zůstal nadále o bod před svým pronásledovatelem. Vzájemná bilance však je na straně žlutočerných, kteří dokázali v říjnovém zápase v Gelsenkirchenu zvítězit 3:1.

Po pěti bodových ztrátách se v duelu s Mohučí dočkali výhry fotbalisté nováčka z Braunschweigu, když zvítězili na domácím hřišti 3:1. Zdeněk Pospěch se podílel přihrávkou na jediném gólovém úspěchu hostů.