Bayern musel oslavy titulu odložit, i když v Mohuči vyhrál

22. 3. 2014 18:13
Bayern Mnichov mohl v 26. kole slavit titul, kvůli výhrám Dortmundu a Schalke se ale oslavy odkládají.
Fanoušci Bayernu Mnichov před utkáním s Mohučí.
Fanoušci Bayernu Mnichov před utkáním s Mohučí. | Foto: Reuters

Mohuč - Mistrovské oslavy fotbalistů Bayernu Mnichov se prozatím odkládají. Schalke s Dortmundem totiž v 26. kole bundesligy také vyhrály a udržely se ve hře o německý titul. Bayern měl navíc v Mohuči namále, na gól tam čekal do 82. minuty.

Bavorský velkoklub je blízko obhajoby mistrovského primátu, osm kol před koncem má v čele tabulky náskok 23 bodů. V sezoně válcuje jednoho soupeře za druhým, ovšem Mohuč v obraně s českým zadákem Zdeňkem Pospěchem mu byla hodně nepříjemným protivníkem. A to přesto, že se do sestavy Bayernu vrátili třeba kapitán Lahm či Francouz Ribéry.

Kamerunský záložník Choupo-Moting dokonce na začátku druhé půle trefil tyč, gólman hostů Neuer se za jeho táhlou ranou jen bezmocně ohlédl. Bayern přidal, ovšem Mohuč na to zareagovala sestavením pětičlenného obranného šiku a schylovalo se k překvapení.

Cestu k 18. bundesligové výhře v řadě otevřel hvězdnému týmu Pepa Guardioly až v 82. minutě Schweinsteiger netradičně hlavou. Výhru zpečetil střídající Götze poté, co Ribéry udělal kličku gólmanovi.

Bayern tak skóroval v 63. ligovém zápase v řadě a už jen jeden duel mu chybí k vyrovnání rekordu předních evropských soutěží, který drží Barcelona. V úterý na hřišti Herthy Berlín může navíc sedm kol před koncem získat titul nejrychleji v historii bundesligy. Tentokrát už mu k tomu stačí jakákoli výhra bez ohledu na výsledky konkurentů.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Hannover - Dortmund 0:3 (43. Hummels, 52. Lewandowski, 90+1. Reus), Mohuč - Bayern Mnichov 0:2 (82. Schweinsteiger, 86. Götze), Schalke - Braunschweig 3:1 (17. Goretzka, 65. Huntelaar, 90+4. Szalai - 81. Kessel), Stuttgart - Hamburk 1:0 (69. Maxim), Wolfsburg - Augsburg 1:1 (81. Olič - 43. Werner), Mönchengladbach - Hertha Berlín 3:0 (28. Arango, 32. vlastní Ramos, 40. Raffael).

1. Bayern Mnichov 26 24 2 0 76:12 74
2. Dortmund 26 16 3 7 59:29 51
3. Schalke 26 15 5 6 51:37 50
4. Leverkusen 25 14 2 9 41:29 44
5. Mönchengladbach 26 12 6 8 46:32 42
6. Wolfsburg 26 12 5 9 43:40 41
7. Mohuč 26 12 5 9 37:40 41
8. Augsburg 26 11 6 9 39:37 39